Jaunieši iepazīst finanšu pratību neformālā vidē

Seši jaunieši no Ventspils devās piecu dienu garā piedzīvojumā uz starptautisku jauniešu apmaiņas projektu “Financial Literacy for Youth” Itālijas pilsētā Molfetta.

Ideja par finanšu pratības projektu radās Itālijas biedrībai “Inco Molfetta”, kura ikdienā strādājot ar pusaudžiem ir novērojuši , ka jaunieši vidū bieži ir neizpratne par to kā pārvaldīt savas finanses un kabatas naudu. Tādēļ tapa Erasmus+ jauniešu apmaiņas projekts sadarbībā ar biedrību “Attīstības fabrika” no Ventspils un Itālijas biedrību “Inco Molfetta”.

Finanšu pratības projekts tika veidots jauniešiem vecumā no 15 līdz 17 gadiem , kuri vēlas kopā ar citu valstu vienaudžiem apgūt pamata prasmes finanšu jomā, uzzināt vairāk par neformālo izglītību un Erasmus+ iespējām, kā arī pilnveidot prasmes starpkultūru dialogā. Projektā kopumā piedalījās 30 jaunieši no Latvijas, Spānijas, Lietuvas, Itālijas un Horvātijas. Piecu dienu laikā ar dažādu neformālās izglītības aktivitāšu, simulācijas spēļu un metožu palīdzību jauniešiem bija iespēja labāk izprast budžeta plānošanu, ikdienas tēriņu izvērtēšanu un kopīgi strādājot komandā rast jaunas pieejas ceļojuma izmaksu plānošanā.

 “Erasmus projekts Itālijā ir viens no maniem mīļākajiem braucieniem uz kuriem esmu bijis līdz šim. Mūsu projekta mērķis bija iepazīt finanšu jomu, kas mums arī veiksmīgi izdevās. Mēs iemācījāmies kā veiksmīgāk pārvaldīt savus ienākumus un izdevumus, kā visveiksmīgāk sadalīt savus ienākumus un kā labāk plānot ceļojumu budžetus. Projekta laikā bija jāmāk tikt galā ar kultūras atšķirībām gan strādājot kopīgi komandās, gan praktiski ejot uz vietējiem Itāļu veikaliņiem. Ļoti labi pavadīts laiks un iegūtas noderīgas zināšanas, iesaku ikvienam jaunietim doties uz kādu no Erasmus projektiem,” saka Kārlis, viens no jauniešiem kurš piedalījās projektā.