Kēksiņu trakums Jauniešu mājā

Piektdienā, 10. jūnijā, Jauniešu mājas otrais stāvs smaržoja pēc saldumiem, jo 20 jaunieši piedalījās vēl nebijušā pasākumā – “Bake-off: Kēksiņu edition”!

 Kopumā pasākumā piedalījās 10 komandas ar dažādām zināšanām gatavošanā. Bake-off laikā, pēc vienas receptes, dalībniekiem bija jāsacenšas savā starpā par gardākā kēksiņa titulu un galveno balvu – dāvanu karti 10 EUR vērtībā katram uzvarētāju komandas dalībniekam.

Lai kēksiņi būtu individuāli, jauniešiem bija iespēja izvelēties kēksiņa pildījumu, dekorēt pēc saviem ieskatiem, kā arī izdomāt šķīvja noformējumu. Lai nopelnītu papildus punktus dalībniekiem tika piedāvāts gatavošanas procesu iemūžināt arī videoformātā, kuru žūrija skatījās pirms nogaršoja kēksiņu. Liels izaicinājums visiem bija laika plānošana un kēksiņu noformēšana, bet plašais dekorāciju produktu klāsts deva iespēju ikvienam izpausties kā māksliniekam.

Pēc žūrijas vērtējuma uzvarēja Leldes un Lauras komanda, kuras savus kēksiņus nosauca par “Vasaras sprādziens”, dekorējot savu veikumu ar mellenēm, banāniem un ceriņu ziediem, nepārspīlējot ar cukura daudzumu, un ļaujot kēksiņiem izcepties līdz galam.

“Vērtējot jauniešu veikumu bija grūti izšķirties par labu vienam vai otram, jo katras komandas kēksiņš garšoja pavisam citādi. Katra komanda bija izvēlējusies savu pieeju un redzējumu gan dekorējot, gan filmējot video procesu. Cerams, ka jaunieši turpinās šāda pasākuma ideju un cerēsim, ka nākamais degustēšanas process būs ar kaut ko ne tik saldu,” izsakās pasākuma žūrijas locekļi.

Jaunieši saka lielu paldies par iespēju izpausties un iegūt Ventspils jauniešu iniciatīva konkursa finansiālu atbalstu savu ideju realizēšanā!