Otrās BeActive pludmales spēles notiks 23. un 24. jūlijā Ventspilī

Latvijā atgriežas BeActive Pludmales spēles, kas šogad notiks Ventspilī no 23. līdz 24. jūlijam. Unikālais sporta spēļu modelis radīts, lai meklētu jaunus veidus, kā cilvēkus neatkarīgi no vecuma, veselības iespējām, fiziskās sagatavotības vai prasmēm piesaistīt aktīvam dzīvesveidam, tostarp aktīvai atpūtai pludmalē.

Pludmales spēlēs varēs piedalīties ikviens – divu dienu spēļu un paraugdemonstrējumu programmā būs vairāk nekā 30 bērniem un pieaugušajiem pieejamu sporta veidu.

“Radot šo pludmales spēļu modeli sadarbībā ar citām Eiropas valstu un starptautiskām sporta organizācijām, mūsu mērķis ir veicināt plašāku iesaisti sportā. Vēlamies parādīt, kā ar nelielu izdomu un bez īpašiem papildu ieguldījumiem populāro atpūtu pludmalē var viegli pārvērst fiziski aktīvā atpūtā. Turklāt tā var būt piemērota visai ģimenei, dažādām sociālajām grupām, pieejama arī cilvēkiem ar funkcionāliem un kustību traucējumiem,” uzsver spēļu organizators Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents Einars Fogelis. “Liekais svars un aptaukošanās ir daudzu slimību veicinātājs, kā arī arvien biežāks nāves cēlonis,” viņš norāda.

Pludmales spēles Ventspilī notiks sadarbībā ar vairāk nekā 20 Latvijas sporta federācijām un organizācijām. Dalībniekiem būs iespēja izmēģināt spēkus tādos ierastos sporta veidos kā pludmales volejbols un handbols, pludmales futbols un pludmales teniss, kā arī iepazīt pludmales regbiju, sērfošanu, piekrastes airēšanu, disku golfu, boulderingu (klinšu kāpšanu), petanku (metāla bumbu mešanas spēle) un citus aktivitāšu veidus. Pludmales spēlēs notiks vairākas aktivitātes arī cilvēkiem ar kustību un funkcionāliem traucējumiem – sacensības pludmales sēdvolejbolā un ratiņbasketbolā, kā arī aktivitātes boccia (ratiņsporta veids ar bumbām), trepju tenisā, parašaušanā un vieglatlētikas disciplīnās. Dalībai atsevišķās sporta spēlēs būs jāpiesakās iepriekš (jūnija sākumā par to tiks izziņots vietnē www.pludmalesspeles.lv), taču vairumā sporta spēļu un pludmales aktivitāšu varēs piedalīties, ierodoties tieši notikuma vietā. 

BeActive Beach Games jeb BeActive Pludmales spēles pirmoreiz notika 2019. gadā divās valstīs – augustā pilsētas pludmalēs Ķīpsalā un Lucavsalā Rīgā, Latvijā pulcējās vairāk nekā 4000 dalībnieku, bet septembrī – Portimao sporta spēles notika dabiskajās pludmalēs, Portugālē.

BeActive Pludmales spēles šogad notiks vienlaikus ar ielu sporta un kultūras festivālu Ghetto Games Festivāls 2022. Tādējādi Ventspilī, kas ir arī Pludmales spēļu sadarbības partneris, šajā nedēļas nogalē aktīvas atpūtas iespējas būs nodrošinātas dažāda vecuma, jebkuru prasmju un fiziskās sagatavotības cilvēkiem uz pilsētas bruģa, pludmalē un ūdenī. “Esam patiesi gandarīti par iespēju savu tradicionālo ekstrēmo sporta veidu festivālu organizēt vienlaikus ar iekļaujošajām BeActive Pludmales spēlēm, kas paver iespēju sportisku nedēļas nogali nodrošināt ikvienam. Tāpat priecājamies sadarboties ar Latvijas Sporta federāciju padomi, kas jau vairākus gadus nodrošina visaptverošu veselīga un aktīva dzīvesveida kustību Latvijā,” saka Ghetto Games dibinātājs Raimonds Elbakjans.

Aktuālajai informācijai var sekot projekta partneru sociālo mediju kontos, sekojot mirkļbirkai #BeActiveAtBeach. Vairāk par BeActive Pludmales spēlēm www.pludmalesspeles.lv.

BeActive Pludmales spēles tiek līdzfinansētas no Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Sports, valsts budžeta un Ventspils valstspilsētas pašvaldības līdzekļiem.

BeActive Beach Games spēles radītas, lai meklētu jaunus veidus, kā cilvēkus, neatkarīgi no vecuma, veselības iespējām, fiziskās sagatavotības vai prasmēm, piesaistīt aktīvam dzīvesveidam pludmalēs – dabiskajās un arī mākslīgi veidotajās, piemēram, pilsētvidē. Sporta spēļu modelis izveidots Erasmus+ projekta ietvaros, Latvijas Sporta federāciju padomei sadarbojoties ar citām Eiropas valstu un starptautiskām sporta organizācijām. Pludmales sporta spēlēs šogad Ventspilī ierodas arī ģimenes un sporta organizāciju pārstāvji no teju desmit citām Eiropas valstīm, lai pludmales sporta kustību paplašinātu arī savās zemēs.