Ventspils skolēnu mācību uzņēmumi turpina darbu

No 3. līdz 7. martam norisināsies ikgadējais Vislatvijas skolēnu mācību uzņēmumu pasākums “CITS BAZĀRS”. Tajā vairāk nekā 200 mācību uzņēmumi no visas Latvijas rādīs interesentiem un žūrijai pašu ražotas preces, kā arī piedāvās tās iegādāties.

 “CITS BAZĀRS” notiks tiešsaistē. Vietnē JALATVIA.LV skolēnu mācību uzņēmumi (SMU) virtuālo katalogos publicēs pašu radītās preces un pakalpojumus, savukārt lapas apmeklētāji varēs ērti aplūkot piedāvājumu un sazināties ar skolēniem, lai iegādātos viņu ražojumus – mājas lietas, preces skaistumkopšanai, bižutēriju, dažādas spēles un preces bērniem, kā arī apģērbus, modes lietas, interjera priekšmetus, pārtikas preces. Uzņēmumu darbību vērtēs žūrijas komisija, lai noskaidrotu labākos 9 nominācijās. Dalībai šajā “CITS BAZĀRS” no Ventspils ir uzaicināti 7 mācību uzņēmumi.

Ventspils Valsts 1.gimnāzija (konsultante – Anita Jozus):

  • KLEO (rotas no pērlēm un mulinē diegiem),
  • Reflection (stilizēti spoguļi),
  • De Savon (ar rokām darinātas dažādu krāsās un smaržās ziepes).

Ventspils 1. pamatskola uzņēmumi (konsultante – Guna Razgaite):

  • Maginito (magnēti no cietējošās plastikas),
  • Krūziņš (ar rokām apgleznotas krūzītes, kuras ir iespējams personalizēt),
  • Sunstone (auskari no dzintara un ādas).

Ventspils 6. vidusskola  (konsultante – Svetlana Ivanova):

  • Moonstery (rotaļlietas–transformeri, kas attīsta bērnu motoriku, taustes sajūtas un palīdz atpazīt ķermeņa daļu nosaukumus svešvalodās),

“Junior Achievement Latvia” skolēnu mācību uzņēmumu programmā Ventspils skolas aktīvi un ar labiem panākumiem piedalās jau vairākus gadus. Mācību uzņēmumā skolēni apgūst praktisko uzņēmējdarbību no uzņēmumu dibināšanas un biznesa idejas izstrādes līdz pat pārdošanai un arī uzņēmuma likvidācijas procesam. Katru mācību gadu šajā programmā iesaistās aptuveni 100 Ventspils jaunieši, gūstot atzinību dažāda mēroga pasākumos, tajā skaitā godalgotas vietas valsts mēroga finālos.

Aicinām ventspilniekus apmeklēt virtuālo gadatirgu un atbalstīt jaunos uzņēmējus!