3. oktobrī teātra namā “Jūras vārti” izskanēs grupas “Raxtu Raxti” koncerts ģimenei “Kaķīša dzirnavas”

3. oktobrī plkst. 14.00 teātra namā “Jūras vārti” izskanēs grupas “Raxtu Raxti” koncerts ģimenei “Kaķīša dzirnavas”.

“Reiz vecos laikos, kad tie labie gadi bij, vienam kaķītim bij dzirnavas. Viņas gāja dien' un nakti: murra, murra, murr…" Tā sākas K. Skalbes skaistā pasaka, kas godam kļuvusi par latviešu visiemīļotāko grāmatiņu. Bet nu pasaka jaunas krāsas ieguvusi pateicoties muzikālās apvienības "Raxtu Raxti” latviskajā stīgā sakņotajai mūzikai, horeogrāfes Lienes Gravas izaustajiem deju rakstiem un Gitas Straustiņas videomākslai. Uz skatuves dzīvos tik daudzi pasakas tēli: Baltais kaķītis, Melnais runcis, velni, raganas, suns un govs, pagraba meistara kundze un inspektora kungs, vecais pavārs, princese Ilzīte un slimais ķēniņš. Marta Kristiana Kalniņa un Kristīnes Kārkles skanīgās balsis papildinās dūdas un akordeons, čells un mandolīna, ģitāra un sitaminstrumenti, un pat senais harmonijs. Bet pāri visam pasakas galvenā doma – lai pasaulē vairojas prieks.

Piedalās: grupa "Raxtu Raxti" jeb Kristīne Kārkle-Puriņa (balss, vijole), Marts Kristiāns Kalniņš (balss, taustiņinstrumenti), Kārlis Auzāns (čells, ģitāra), Edgars Kārkls (akordeons, dūdas), Armands Treilihs (basģitāra), Miķelis Vīte (sitaminstrumenti). Koncerta vadītāja: Karina Bērziņa.

Biļetes uz koncertu “Kaķīša dzirnavas” 3. oktobrī teātra nama “Jūras vārti” Lielajā zālē nopērkamas t/ n “Jūras vārti” kasē, kā arī citviet “Biļešu Serviss” tīklā. Biļetes cena – 2.85 EUR.

Internetā: www.jurasvarti.lv