13. septembrī teātra namā “Jūras vārti” notiks Alises Mediņas presonālizstādes “Gaistošie mirkļi” atklāšana

13. septembrī plkst. 18:00 teātra namā “Jūras vārti” notiks Alises Mediņas gleznu presonālizstādes “Gaistošie mirkļi” atklāšana.

Latvijas laikmetīgajā mākslā Alises Mediņas mākslinieciskais rokraksts ieguvis savu atpazīstamību jau no pirmajām izstādēm. Balstoties uz akadēmisku zīmējumu un strādājot, galvenokārt ainavas žanrā klasiskajā glezniecības tehnikā uz audekla ar eļļu, Alisei ir  izdevies savienot pagātni un kultūras pirmtēlus ar mūsdienu cilvēka sajūtām. Ar apbrīnojami smalku krāsu, telpas un gaismēnu izjūtu māksliniece atklāj dabas un pilsētu burvību.  

Gleznās tverti brīži, kuri, kā stāsta pati māksliniece, ir kādā veidā aizkustinājuši, likuši apstāties un vērot, kā magnoliju ziedi birst, kā saules rietā izgaismojas māju jumti, kā garām pabrauc senlaicīgs auto, kā pilsētas apgaismojums iekrāso krēslaino pilsētu… Ir skaidrs, ka tas mirklis paiet, tajā nav iespējams atgriezties, bet to var iemūžināt, apturēt gleznā. (..) Gleznu sērijai nav viena vienojoša motīva vai koncepcijas, tie ir klejojumi atmiņās, atgriešanās dažādos dzīves brīžos. Un tie ir bijuši gleznas vērti mirkļi.

Alise Mediņa (1984) beigusi Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu, Latvijas Mākslas akadēmijā ieguvusi maģistra grādu glezniecībā. Stažējusies Porto universitātes mākslas fakultātē. Izstādēs piedalās kopš 2004. gada.

Izstāde apskatāma līdz 2017.gada 15. oktobrim.

Foto: Alise Mediņa