8.maijā NVA uzsāka skolēnu reģistrāciju dalībai vasaras nodarbinātības pasākumā

Šī gada 8.maijā plkst. 10.00 Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) uzsāka skolēnu elektronisku pieteikumu reģistrāciju dalībai skolēnu nodarbinātības pasākumā vasaras brīvlaikā. 

Reģistrēties skolēni varēs patstāvīgi NVA mājaslapā , tās labajā pusē uzmeklējot baneri ar uzrakstu "Pieteikšanās jauniešu vasaras darbam" .

Ja skolēnam nav piekļuve internetam, viņš varēs doties uz to NVA filiāli, kuras apkalpošanas teritorijā iecerējis strādāt, un filiāles darbinieki viņam palīdzēs aizpildīt pieteikumu elektroniski.

Skolēnam jāreģistrējas tajā NVA filiālē, kuras apkalpošanas teritorijā viņš vēlas strādāt. Skolēnu reģistrācija pamatsastāvā notiks atbilstoši filiālei noteiktajam iesaistāmo skolēnu skaitam, taču tiem skolēniem, kas nepagūs piereģistrēties pamatsastāvā, būs iespēja reģistrēties arī papildus sarakstā – rezervistos. "Rezervistus" dalībai pasākumā aicinās tad, kad dažādu iemeslu dēļ skolēni, kuri reģistrējušies pamatsastāvā, pasākumā tomēr nepiedalīsies.

Pēcāk NVA sazināsies ar skolēniem, lai informētu par atlases laiku pie darba devēja. Uz atlasi noteikti jāņem līdzi CV.

Darba uzsākšanai nepieciešamie dokumenti:

  • Personu apliecinošs dokuments (pase)
  • Ārsta izziņa par medicīnisko apskati

Ja skolēns pats būs vienojies ar darba devēju par dalību pasākumā, ierodoties NVA filiālē, jāuzrāda arī Apliecinājums par skolēna nodarbināšanu, to var atrast šeit http://nva.gov.lv/index.php?cid=433&mid=434&txt=3991 .

NVA atbalstu vasaras mēnešos strādāt un iegūt darba pamatprasmes, iemaņas un pirmo darba pieredzi varēs skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem, kuri mācās vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs. Skolēnu nodarbinātības pasākums vasaras brīvlaikā tiks īstenots no 1.jūnija līdz 31.augustam.

Ja skolēns nav sasniedzi 18 gadu vecumu, viņš tiks nodarbināts ne ilgāk kā 7 stundas dienā un ne vairāk kā 35 stundas nedēļā. Skolēni nedrīkst būt nodarbināti tādos darbos, kas saistīti ar paaugstinātu risku viņu drošībai, veselībai, tikumībai un attīstībai.

Skolēns, kurš piedalīsies NVA vasaras nodarbinātības pasākumā, saņems darba algu vismaz valstī noteiktās minimālās darba samaksas apmērā, ja nostrādās pilnu darba laiku. Skolēnam tiks nodrošināts darba vadītājs, kurš palīdzēs apgūt darba pienākumus un būs palīgs darba laikā. Skolēni būs arī apdrošināti pret nelaimes gadījumiem darba vietā.

2015. gadā skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā NVA plāno iesaistīt 3500 skolēnus.

Detalizētāka informācija par pasākumu izlasāma ŠEIT.