Demokrātijas festivāls Kuldīgā notiks jau trešo reizi

Demokrātijas festivāls Kuldīgā šogad notiks  28. un 29. jūlijā, Kuldīgas pilsētas dārzā.

Festivāls, kurā piedzīvot demokrātiskas kopābūšanas prieku

Ir tik patīkami atrasties starp savējiem, būt īstiem, autentiskiem, runāt atklāti, drosmīgi un zināt – mani pieņem. Parasti šīs sajūtas saistās ar atrašanos tuvu draugu lokā. Bet kā būtu, ja šādas labvēlīgas un atbalstošas attiecības pārnestu uz plašāku sabiedrību? Demokrātijas festivāls Kuldīgā ir mēģinājums radīt iespēju dažas dienas būt pasaulē, kurā arī starp svešiniekiem un pretēju viedokļu pārstāvjiem var notikt satuvinošas sarunas, klausīšanās, sadzirdēšana un priecāšanās par to, cik dažādi esam. Demokrātiskā sabiedrībā mēs esam dažādi, taču par spīti atšķirībām mums jāspēj sadarboties, bet tas vislabāk izdodas tad, kad cilvēki cits citam uzticas, novērtē otru un jūtas līdzvērtīgi.

Kas notiks festivālā?

Festivāls ir paštaisīti demokrātijas svētki, kas nozīmē, ka jebkuram interesentam tiek dota iespēja eksperimentēt ar dažādiem pasākumu formātiem, kuru mērķis ir palīdzēt attīstīt prasmes, kas noderīgas, dzīvojot demokrātiskā sabiedrībā, pievērst uzmanību sabiedrībā aktuālām tēmām un svinēt svētkus par godu demokrātijai.

Tāpat kā iepriekšējos gados festivālu atklās sarunu vakars “Demokrātijas kafejnīca”, kurā apmeklētāji pēc nejaušības principa tiks sēdināti pie galdiņiem, lai kāda slepenā viesa vadībā risinātu sabiedrībā aktuālas tēmas. Būs izrāde “Deķis”, kas radīta pēc Latvijas Satversmes motīviem, foruma teātris, kas ļaus pašiem apmeklētājiem uzvest nelielas etīdes, lai meklētu risinājumus dažādām ikdienas situācijām. Būs demokrātijas spēles, diskusijas, pikniks, dzīvā bibliotēka, un darbosies mantu maiņas punkts. Neiztrūks arī kritiskās nots – festivālā tiks izspēlēta tiesas prāva, kur uz apsūdzēto sola tiks sēdināta demokrātija. Būs dažādas darbnīcas un aktivitātes bērniem. Noslēgumā paredzēta kopīga izkustēšanās Demokrātijas  diskotēkā.

Organizējot festivālu, tiek piedomāts, lai tas būtu ne tikai apmeklētājiem, bet arī videi draudzīgs pasākums.

Pilna festivāla programma tiks publicēta vēlāk, taču jau tagad var sekot jaunumiem Facebook lapā “Demokrātijas festivāls Kuldīgā” un interneta vietnē www.demokratijasfestivals.lv.

Festivāla iniciators ir biedrība “Kurzemes NVO centrs”. Atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem, “Europe Direct Kuldīga”, Kuldīgas novada pašvaldība, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Kurzemes plānošanas reģions, Gētes institūts Rīgā, biedrība “Zaļā brīvība” iniciatīvas “Tīri. Labi. Pilsēta bez atkritumiem” ietvaros.