Maijā aicina izmantot izaugsmes iespējas un projektu konkursus jaunatnes jomā

Informējam, ka Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) pavasara noslēdzošajā mēnesī – maijā – darbā ar jaunatni iesaistītos aicina izmantot daudzveidīgas izaugsmes iespējas: supervīzijas, izglītojošus vebinārus par videi draudzīgu ceļošanu un drošību internetā, kā arī starptautiskas mācības par kompetenču attīstību darbā ar jaunatni un iekļaušanas tēmu. Papildu tam ir iespējams iesniegt pieteikumu kādā no trīs izsludinātajiem projektu konkursiem.

Noslēgsies vebināru cikls “Darbs ar jaunatni šodien un rīt”

JSPA, atbalstot darba ar jaunatni attīstību, laika posmā no marta līdz maijam īsteno vebināru ciklu “Darbs ar jaunatni šodien un rīt”. Lai informētu un izglītotu par vienu no programmu “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” prioritāti – vidi un cīņu pret klimata pārmaiņām – noslēdzošais vebinārs būs par tēmu “Videi draudzīga ceļošana”. Tas notiks 3. maijā plkst. 10.30-12.00 Zoom platformā un tiešraidē JSPA Facebook lapā. Reģistrēšanās un informācija par vebināra saturu pieejama JSPA tīmekļa vietnē.

Iesniedz pieteikumu kādā no projektu konkursiem

Jaunatnes politikas valsts programmas 2023.-2025. gadam ietvaros maijā noslēdzas pieteikumu iesniegšana trīs projektu konkursos, kuros kopumā pieejams 239 000 eiro finansējums pašvaldību, izglītības iestāžu pašpārvalžu un jaunatnes organizāciju atbalstam.

Plašāka informācija par atklātajiem projektu konkursiem un to nosacījumiem atrodama JSPA tīmekļa vietnes sadaļā “Izsludinātie projektu konkursi”.

Piesakies supervīzijām vai starptautiskām mācībām

Lai nodrošinātu darbā ar jaunatni iesaistītajiem piekļuvi sistēmiska psihoemocionālā atbalsta saņemšanai profesionālu supervizoru vadībā, JSPA laikā no aprīļa līdz decembrim organizē supervīzijas. Darbā ar jaunatni iesaistītie no pašvaldībām un NVO vēl līdz 8. maijam aicināti pieteikties 3. grupai, kuras supervīzijas notiks klātienē, Daugavpilī. Plašāka informācija un pieteikšanās JSPA tīmekļa vietnē.

Savukārt starptautisku mācību interesentiem iespēja pieteikties divām mācībām. Pašvaldības un nevalstiskās organizācijas, kas strādā ar jauniešiem NEET situācijā, līdz 5. maijam aicinātas pieteikties partnerību veidošanas aktivitātei par iekļaušanas tēmu. Šīs mācības notiks no 13. līdz 15. jūnijam Zviedrijā.

Jaunatnes darbiniekiem līdz 14. maijam iespēja pieteikties tiešsaistes mācībām par kompetenču attīstību darbā ar jaunatni. Mācību kurss notiks laika posmā no 15. maija līdz 30. jūnijam.

Pieteikšanās mācībām un plašāka informācija pieejama JSPA tīmekļa vietnes sadaļā “Pasākumi”.

Seko līdzi JSPA jaunatnes jomas aktualitātēm

Maija sākumā plānots izsludināt arī pieteikšanos 17. maija vebināram par drošību internetā un informāciju par JSPA dzīvo bibliotēku sarunu festivālā “LAMPA”, kas norisināsies 9. jūnijā. Savukārt maija vidū tiks izsludināta pieteikšanās projektu darbnīcai organizāciju kapacitātes stiprināšanai, kas plānota 13.-15. jūnijam, kā arī ikgadējam JSPA pasākumam “Projektu nakts”, kas notiks 10.-11. augustam.

JSPA plašākai informācijai par iepriekš minētajām aktualitātēm, informācijai par vietēja un starptautiska mēroga mācībām, kā arī citām iespējām aicina sekot tīmekļa vietnes jaunatne.gov.lv sadaļā “Jaunumi”. Tāpat jaunieši un jaunatnes jomā iesaistītie aicināti izmantot iespēju pieteikties jaunumu saņemšanai e-pastā.

Klausies raidierakstu “Jaunam BŪT”

Gaidot jauno JSPA raidieraksta “Jaunam BŪT” sezonu, interesenti aicināti noklausīties 25 jau esošās epizodes par dažādām jaunatnes jomas aktualitātēm, kā arī jauniešu iespējām Latvijā un Eiropā. Visas sērijas video versijā pieejamas YouTube, kā arī klausāmas audio platformās Spotify, Apple Podcasts un citās populārākajās raidierakstu straumēšanas vietnēs.