Ventspils skolēni aicina uz koncerta “Dziedam Latvijai!” pirmizrādi

Piektdien, 25. decembrī, plkst. 17:00 internetā notiks Ventspils skolēnu gatavotā video koncerta pirmizrāde. Koncertu “Dziedam Latvijai!” varēs vērot ikviens interesents portālā ventspils.lv un sociālajā tīklā Facebook.com – Ventspils pilsētas, Izglītības pārvaldes un Jauniešu mājas kontos. Šis koncerts, noslēdzot 2020. gadu, tiks pasniegts kā dāvana ventspilniekiem pilsētas 700+30 jubilejas gadā. Tāpat ar šo koncertu jaunieši izdzied vairākas šovasar nenotikušā Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem gatavotās dziesmas, kas skolēniem būtu bijis nozīmīgs un emocionāli piepildīts notikums.

Koncertā izskanēs 7 skaņdarbi, kuru autori ir Uldis Marhilevičs, Raimonds Tiguls, Zigmars Liepiņš un vēl citi. Bet tos izpildīs teju 100 Ventspils vispārizglītojošo skolu un Ventspils Tehnikuma koru un ansambļu dalībnieki, kā arī zvanu ansamblis “Saules zvani”. Koncerta mākslinieciskais vadītājs ir Ints Teterovskis, bet skolēnu sagatavošanā koncertam lielu darbu ieguldījuši skolu koru diriģenti un ansambļu vadītāji.

Koncertā piedalās skolēni no:

  • Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas jauktā kora un kora “Dzeguzītes” (diriģentes Rita Vēverbrante, Agnese Korvstiļeva)   
  • Ventspils 4. vidusskolas zēnu kora “Spartito”, kora “Laudate” un jauktā kora (diriģentes Regīna Laure un Marga Tropiņa)
  • Ventspils 6. vidusskolas 2.-4. klašu un 5.-9. klašu koriem (diriģente Antra Ziemele)
  • Ventspils Tehnikuma jauktā kora (diriģenti Ints Teterovskis, Agnese Korvstiļeva)
  • Ventspils Centra sākumskolas kora “Pērles”, zēnu ansambļa, 1.-2. klašu un 3.-6. klašu zēnu koriem (diriģentes Rita Vēverbrante, Santa Treilība)
  • Ventspils Centra sākumskolas zvanu ansambļa “Saules zvani” (vadītāja Sandra Sproģe)
  • Ventspils 2. pamatskolas 2.-4 klašu un 5.-9. klašu koriem (diriģente Žanna Eizenbārde)

Koncerts COVID-19 ierobežojumu ietekmē veidots kā atsevišķu dziedātāju ieraksts, bet gala versijā panākts vienots un augstvērtīgs skanējums.

Sakām lielu paldies par atbalstu koncerta sagatavošanā visu iesaistīto kolektīvu vadītājiem, skolēniem un viņu vecākiem. Paldies izglītības iestādēm, Jaunrades namam un koncertzālei “Latvija” par atbalstu koncerta video ieraksta tapšanā, kā arī visiem pārējiem, kas ar domām un darbiem iesaistījās idejas attīstībā un īstenošanā.

Ar šo muzikālo pasākumu Ventspils noslēdz arī Latvijas Jauniešu galvaspilsētas 2020 gadu, kura ietvaros notikuši virkne izglītojošu un izklaidējošu pasākumu gan jauniešiem, gan darbā ar jaunatni iesaistītajām personām no visas Latvijas. Jauniešu galvaspilsētas titulu Ventspils pilsēta izcīnīja Izglītības un zinātnes ministrijas organizētā konkursā. Līdzfinansējums video koncerta tapšanai un norisei tika piešķirts Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas ietvaros