Vides sakopšanas fotokonkurss “Pamani – sakop – iemūžini”

Pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” aicina ikvienu ventspilnieku piedalīties “Zaļā josta” organizētajā vides sakopšanas fotokonkursā “Pamani – sakop – iemūžini” un izcīnīt “Ventspils simpātija” titulu.

Cigarešu izsmēķi ir pasaulē izplatītākā dabā sastopamā atkritumu vienība. Arī Latvijas daba smagi cieš no patvaļīgi nomestu izsmēķu radītā piesārņojuma – tie sastopami gan pilsētās, gan ceļmalās, gan masu pulcēšanās vietās, gan piekrastes smiltīs. Nonācis dabā, izsmēķis nepazūd un bioloģiski nedegradējas – tā sadalīšanas dabā var ilgt pat 15 gadus.

Kas jādara:

1.      Nedēļas nogalē, dodoties pie dabas, pievērst uzmanību dabā nomestiem cigarešu izsmēķiem. 
Pastaigas, piknika vai atpūtas pie dabas laikā salasīt izsmēķus atsevišķā traukā (ieteicams caurspīdīgā burkā);

2.      Atraktīvā vai radošā veidā nofotografēt savākto izsmēķu apjomu;

3.      Paveiktā darba fotofiksācijas (ne vairāk par 3 gab.), pievienojot aizpildītu pieteikuma formu, nosūtīt uz e-pastu [email protected] līdz 20.09.2020 plkst. 23:59;

4.      Savāktos izsmēķus izmest sadzīves atkritumu konteinerā, gādājot, lai tie nenonāktu dabā.

Tiks atlasīti 10 labākie un interesantākie darbi, kuri tiks publicēti “Zaļā josta” mājaslapā un sociālajos tīklos plašākai apskatei. Rezultāti un uzvarētāju paziņošana: 21.09.2020. Pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” kā šī konkursa atbalstītājs apbalvos to darbu, kas izcīnīs “Ventspils simpātija” titulu.

Sīkāka informācija par konkursu: http://www.zalajosta.lv/lv/vides-sakopsanas-fotokonkurss-pamani-sakop-iemuzini.