Jaunieši piedalīsies Eiropas vēlēšanu ģenerālmēģinājumā

Pirms Eiropas vēlēšanām 25. maijā arī Ventspilī notiks kampaņas #ŠoreizEsBalsošu pasākumi, lai veicinātu jauniešu līdzdalību vēlēšanās.

No 23. līdz 26. aprīlim Ventspils Jauniešu mājā darbosies improvizēts vēlēšanu iecirknis, kurā jauniešiem būs iespēja praktiski izmēģināt vienkāršu balsošanas procesu, kā arī piedalīties konkursā ar balvām.

Balsot ir viegli, bet tas prasa uzmanību. Praktiskajā ģenerālmēģinājumā jaunieši izmēģinās, kā balsot. Īpaši izveidotos vēlēšanu biļetenos un Centrālās vēlēšanu komisijas orģinālajās balsošanas kastēs jaunieši veiks balsojumu par dažādām sev nozīmīgām vērtībām, kā arī par konkrētām pārmaiņām savā pilsētā. Ventspils jauniešiem būs iespēja izteikt viedokli, vai viņai ir par vai pret jauna 50 metru gara peldbaseina izveidi Ventspilī.

Ģenerālmēģinājumā aicinām piedalīties ne tikai 18 gadu vecumu sasniegušus jauniešus, bet arī jaunākus – jau no 13 gadu vecuma, lai gūtu pirmos iespaidus, un pienākot atbilstošajam vecumam nākamajās vēlēšanās zinātu, kā rīkoties un būtu drošāks ceļš uz īsto vēlēšanu iecirkni.

Eiropas Parlamenta biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele: “Iepriekšējās Eiropas vēlēšanās Latvijā piedalījās vien 17% jauniešu, kas nav normāli, jo ES likumi tieši ietekmē viņu dzīvi. Pētot iemeslus, secinājām divas būtiskas lietas. Jaunieši piedalās, ja redz jēgu. Un daudzi neiet balsot, jo to nekad nav darījuši. Ar debatēm un vēlēšanu ģenerālmēģinājumiem to ceram mainīt.”

Šos pasākumus jauniešiem organizē Eiropas Parlamenta birojs Latvijā un tie ir daļa no visas Eiropas mēroga vēlēšanu līdzdalības veicināšanas kustības www.šoreizesbalsošu.eu. Ventspilī pasākumu norisi atbalsta Jauniešu māja un Ventspils Bibliotēkas Europe Direct informācijas centrs.

Informācijai: Latvijā ir 280 000 jauniešu vecumā no 18 līdz 30 gadiem – aptuveni 20% no iedzīvotājiem. Turklāt 25. maija gaidāmajās Eiropas vēlēšanās 93 139 jauniešiem būs iespēja balsot pirmo reizi.