Izaicini sevi un piedalies uzņēmējdarbības projektā “Gatavs biznesam”!

Iespēja izaicināt sevi uzņēmējdarbības jomā

 
Uzņēmējdarbība ir vārds, kurš arvien vairāk pavīd jaunu cilvēku nākotnes plānos.  2018. gadā veiktā aptauja (SEB banka, 2018) par jauniešu nākotnes plāniem apgalvo, ka 36% Latvijas jauniešu vecumā no 18 līdz 25 gadiem plāno uzsākt savu biznesu, savukārt 4% no viņiem jau šobrīd nodarbojas ar uzņēmējdarbību. Jaunatnes organizācijas visā Latvijā rīko tikšanās ar jaunajiem uzņēmējiem, veido biznesa vasaras skolas un citas aktivitātes, lai jauniešus ieinteresētu biznesa uzsākšanai. 

Kas ir nepieciešams biznesa uzsākšanai? Ko nozīmē pašam sev nodrošināt darba vietu? Kādas prasmes ir nepieciešamas un kur tās attīstīt? Projekts “Gatavs biznesam!” (Ready for Business/ReforB ) vēlējas rast atbildi uz šiem jautājumiem,  apvienojoties sešiem sadarbības partneriem no Latvijas un Lietuvas (LLU Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultāte, Klaipēdas zinātnes un tehnoloģiju parks, Daugavpils Universitāte, Visaginas Radošā Māja, Ventspils Jauniešu dome, Panevēžas Darba tirgus mācību centrs). Projekta mērķis ir veicināt ilgtspējīgu uzņēmējdarbību, izmantojot mūsdienīgus mācīšanās un zināšanu iegūšanas risinājumus. 
Projekta gaitā tika izveidota biznesa simulācijas spēle, ar mērķi veicināt interesi un izpratni par mehānismiem un ietekmes faktoriem biznesa sfērā. Kopā darbojoties komandās, spēles dalībniekiem ir iespēja analizēt dažādas situācijas un veidot attīstības scenārijus. Spēle balstīta gadījumu izpētē. Tiek izvēlēts reāls uzņēmums, kuru spēles gaitā piemeklē dažādi izaicinājumi, piemēram, nemotivēti darbinieki, izsists veikala logs, telpu īres paaugstināšana, zādzības, un citi. Spēles dalībniekiem jāprezentē situāciju risinājumu plāns, bet žūrija izsaka komentārus un ieteikumus, garantējot atgriezenisko saiti. Četru biznesa simulācijas spēļu kopums atspoguļo dažādus uzņēmējdarbības veidus: mazumtirdzniecību, vairumtirdzniecību, ražošanu un pakalpojumu sniegšanu. 

Projekta dalībniekiem tiek dota iespēja apmeklēt seminārus, iepazīstot reālus biznesa modeļus un ieklausīties pieredzē. Tikšanos laikā var uzzināt atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem un izzināt biznesa pasauli no cita skatu punkta. 

Projekta dalībniece Anna Fedotovska par projekta pasākumiem stāsta: “Seminārs bija interesanta iespēja uzzināt vairāk par dažāda veida uzņēmējiem un to darbību. Visvairāk patika simulācijas spēle, jo bija iespēja izkāpt ārpus savas komforta zonas. Ja būtu iespēja, noteikti dotos vēl.” Savukārt Karīna Ziemele norāda, ka: “Spēles lielākais izaicinājums bija domāt un pamatot savas izvēles angļu valodā.” Līdz šī gada 1. septembrim notikuši pieci semināri un piecas simulācijas spēles. Izstrādāta animācija, kas palīdz izprast projekta mērķi un norisi.

Plānotie projekta pasākumi: 19. septembrī Daugavpilī un 30. oktobrī Paņevežā norisināsies biznesa simulācijas spēles. Pieteikšanās pasākumiem iespējama šeit: http://ejuz.lv/rfbrudens . Lai nepalaistu garām iespēju piedalīties simulācijas spēlē vai kādā no semināriem.

Projekta mērķauditorija ir studenti un nesenie augstskolu biznesa jomas absolventi. Tāpat arī jaunieši, kuriem ir biznesa idejas vai kuri vēlas sākt savu biznesu, kā arī jauni uzņēmumi, kuriem nepieciešama pieredze. Projekta organizatori cer, ka projekta aktivitāšu rezultāts būs apmēram 12–15 jauni uzņēmumi.

 
Interreg Latvijas – Lietuvas programmas 2014.–2020. gadam mērķis ir sekmēt programmas reģionu ilgtspējīgu sociālekonomisko attīstību, palīdzot tos padarīt konkurētspējīgākus un pievilcīgākus dzīvošanai, uzņēmējdarbībai un tūrismam.
 
Šo projektu finansē Eiropas Savienība, Latvijas valsts un Ventspils pilsētas pašvaldība. 
ERAF finansējums: 467 481.49 EUR
http://www.europa.eu, http://www.latlit.eu

Raksts sagatavots ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šī raksta saturu pilnībā atbild biedrība Ventspils Jauniešu dome un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

 
Kontaktinformācija:
Biedrība “Ventspils Jauniešu dome”
Projekta koordinatore – Unda Egendorfa
Tel: 29955093