Ventspils Jaunrades nama Foto klubs aicina pievienoties dalībnieku pulkam – pulciņa “Jauni korespondenti” publikācija

Otrdienās no plkst.16.00 līdz 18.10 Ventspils Jaunrades namā notiek Foto kluba nodarbības, kurās aicināti piedalīties audzēkņi no 9 līdz 25 gadu vecumam. Nodarbībās dalībnieki skolotāja Sanda Grieža vadībā mācās uzņemt skaistas bildes. 

Foto kluba dalībniekiem uz nodarbībām jāņem līdzi savs fotoaparāts, ja tāds ir. Savukārt, ja pašam fotoaparāta nav, tad tas būs pieejams uz vietas, kā arī pārējais studijas aprīkojums – dažādi objektīvi, atstarotāji, gaismas. 
Kluba nodarbībās audzēkņi kopā ar skolotāju apskata teoriju, sākot no pašiem pamatiem. Papildus tam, tiek aplūkoti mūsdienu fotomākslas piemēri, kuros ne vienmēr tiek ievēroti klasiskie fotogrāfijas izteiksmes līdzekļi, kā arī mūsdienu fotogrāfu darbi, kas šobrīd pasaulē ir aktuāli. Tas ir citādāks mākslinieciskais ieskats, no kura foto kluba dalībnieki var iedvesmoties. 

Foto kluba drosmīgākajiem dalībniekiem būs iespēja piedalīties foto izstādē, parādot savus darbus lielākai auditorijai Ventspils Jaunrades nama telpās, kuras ikdienā apmeklē gan audzēkņi, gan vecāki. 

„Fotografēt ir tāpat kā uzcelt māju – ir jāievēro zināmi likumi – jābūt pamatiem, taisnām sienām, jumtam virs galvas. Arī, uzņemot fotogrāfijas, ir jāievēro likumi, lai sanāktu skaistas bildes,” stāsta foto kluba skolotājs Sandis Griezis, kurš vada šo klubu jau divus gadus. Skolotājs pats fotografē jau desmit gadus, ir strādājis laikrakstos un darbojies savos autorprojektos, mācījies Latvijas Kultūras akadēmijā, apmeklējis dažādus kursus un meistarklases. Viņš pats apguvis fotografēšanu Ventspils Jaunrades nama foto pulciņā pie skolotāja Andra Rebhūna. 

Sandis Griezis iedrošina: „Nevajag baidīties, jo jebkurš ir iesācējs. Nodarbībās atzīmes neliek. Šī ir lieliska iespēja satikt domubiedrus un parunāt par fotogrāfiju. Ikvienam ir iespēja pārējiem parādīt sevis uzņemtās bildes un kopīgi tās apspriest.”

Publikāciju sagatavoja:
Ventspils Jaunrades nama
Pulciņa ”Jaunie korespondenti” dalībnieces