Aicina vidusskolēnus pieteikties FLEX apmaiņas programmā uz ASV

Pieteikšanās termiņš 2018.-2019. mācību gadam ir 2017. gada 17. oktobris.

Amerikas Savienoto Valstu vēstniecība Latvijā un „American Councils for International Education” ir priecīgi aicināt skolēnus piedalīties FLEX apmaiņas programmā. Šo apmaiņas programmu sponsorē ASV Valsts departaments, un tās mērķis ir dot iespēju talantīgiem un zinātkāriem Latvijas skolēniem 2018–19 mācību gadu dzīvot Amerikas viesģimenē un mācīties Amerikas vidusskolā.

Kas ir FLEX programma?

FLEX programmu izveidoja Amerikas Savienoto Valstu Kongress 1992. gadā. Tika izveidota pilnībā finansēta vidusskolēnu apmaiņas programma uz Amerikas Savienotajām Valstīm gada ietvaros. Šobrīd, savā divdesmit ceturtajā gadā, FLEX programma ir nodrošinājusi stipendijas vairāk nekā 24,000 vidusskolēniem no Eiropas, Eirāzijas un Vidusāzijas. Programmas mērķis ir veicināt starpkultūras izpratni starp Amerikas Savienoto Valstu iedzīvotājiem un reģiona valstīm. Nākamajā 2017-18 mācību gadā, aptuveni 800 skolēni mācīsies ASV FLEX programmas ietvaros. Katrs stipendijas saņēmējs dzīvos vienu gadu, kādā no ASV viesģimenēm un mācīsies Amerikas vidusskolā.

Skolēni ar īpašām vajadzībām tiek aicināti piedalīties konkursā. Katru gadu aptuveni 20 skolēni ar īpašām vajadzībām dodas uz ASV FLEX programmas ietvaros. Skolēniem ar īpašām vajadzībām ir jāatbilst tiem pašiem kritērijiem kā citiem programmas dalībniekiem.

Kurš var pieteikties programmai:

Konkursam var pieteikties skolēni, kuri atbilst sekojošiem kritērijiem:

 • Latvijas valsts pilsonība;
 • dzimuši laika posmā no 2000. gada 15. jūlija līdz 2003. gada 15. jūlijam;
 • pieteikšanās brīdi mācās 9. vai 10. klasē;
 • apgūst angļu valodu skolā;
 • atbilst prasībām ASV vīzas saņemšanai un, nav pavadījuši Amerikā ilgāk par 3 mēnešiem pēdējo piecu gadu laikā.

FLEX stipendija sedz:

 • Turp – atpakaļ iekšzemes un starptautisko ceļojumu (no mājām uz ASV un atpakaļ);
 • nelielu ikmēneša pabalstu, lai palīdzētu skolēniem piedalīties sabiedriskajās aktivitātēs un iegādāties nepieciešamās personīgās mantas;
 • dzīvošanu ASV viesģimenē vienu gadu;
 • mācības ASV vidusskolā;
 • programmas ietvaros organizētie informatīvie pasākumi, tostarp, pirms programmas sagatavošana un atkārtota sagatavošana;
 • aktivitātes organizētas ASV kopienās, programmas ietvaros;
 • medicīnisko apdrošināšanu, izņemot iepriekš zināmām slimībām un zobārstniecībai.
 • Ko nesedz stipendija?

FLEX stipendija nesedz šādas izmaksas:

 • Visas izmaksas, kas saistītas ar starptautiskās pases izgatavošanu un saņemšanu;
 • personīgās izmaksas, papildus ikmēneša pabalstam stipendijas ietvaros;
 • papildus bagāžas izmaksas;
 • starptautiskos telefona zvanus, interneta lietošanu, tostarp, piekļuvi e-pastam.

Kas notiek pēc tiešsaistes pieteikuma formas aizpildīšanas?

Atlases komisija izvērtēs saņemtos pieteikumus un izvēlēsies pusfinālistus 2017. gada novembrī. Nākamajā konkursa kārtā, pus finālisti saņems detalizētāku pieteikuma formu, kārtos angļu valodas prasmju pārbaudi, esejas pārbaudījumu, kā arī piedalīsies intervijā ar American Councils pārstāvjiem. Pretendenti programmai var pieteikties tikai vienu reizi tiešsaistē, un var piedalīties tikai vienā intervijā Līdz ar apstiprinājumu dalībai FLEX programmā, finālisti, rezervisti, un viņu vecāki saņems tālāku informāciju, kas palīdzēs sagatavot visu nepieciešamo aizbraukšanai. Dalībniekiem ir oficiāli jāapstiprina sava dalība apmaiņas programmā, rakstiski par to paziņojot FLEX programmas pārstāvim, kā arī jānodrošina visus prasītos papildus dokumentus. Dalībniekiem jāpārliecinās, ka viņu pasēm ir atbilstošs derīguma termiņš, un nepieciešamības gadījumā tās jāatjauno. FLEX programmas pārstāvji sniegs norādījumus un atbalstu ASV vīzas saņemšanas procesā.

Kas organizē šo programmu?

American Councils for International Education organizē kandidātu izvērtēšanu, atlasi, informatīvos pasākumus, un ceļojumu dokumentus FLEX programmas ietvaros. American Councils ir starptautiska bezpeļņas organizācija, dibināta 1974. gadā ar mērķi uzlabot sapratni starp valstīm un veicināt sadarbību ar izglītības projektiem. Tā izstrādā, īsteno un atbalsta novatoriskas programmas, Amerikas Savienotajās Valstīs, Eiropā, Eirāzijā, Tuvajos Austrumos, Āzijā un Āfrikā.

Interesenti, kuri atbilst noteiktajām prasībām, tiek aicināti aizpildīt tiešsaistes pieteikuma veidlapu:
https://ais.americancouncils.org/flex