Dokumentālā filma “Laimes formula” 3. novembrī Jūras vārtos

3. novembrī plkst. 18:00 teātra namā “Jūras vārti” tiks demonstrēta režisores Antras Cilinskas dokumentālā filma “Laimes formula”.

Filmā skatītājs iepazīs četrus cilvēkus un viņu laimes formulas. Visas šīs personības vieno neatlaidība, dzīvesprieks, humora izjūta un īpaša saikne ar dabu. Filmā tiksieties ar slaveno Inesi Zinģīti, leģendārā aktiera Ēvalda Valtera dēlu Raiti Valteru, Noras Ikstēnas tēvu Jāni Rubeni un zāļu tēju speciālistu dakteri Tereško.

Kā būt laimīgam? Kā kļūt veselam? Kur gūt iedvesmu? Šie jautājumi nevienam nav sveši, bet atbildes mēs meklējam katrs savā veidā. Lai tās atrastu, vieni brauc uz Indiju, otri noslēdzas būdiņā meža vidū, bet citi uzticas tradicionālām metodēm. Tomēr, klausoties dažādos padomos, mēs reizēm aizmirstam rīkoties paši un sagaidām, ka laime mums tiks pienesta uz paplātes. Kā saka viena no dokumentālās filmas “Laimes formula” varonēm Inese Ziņģīte – manā leksikā nav tāda vārda “nevaru”, ir tikai vārds “negribu”!

Režisore Antra Cilinska: "Ideja par filmu radās laikā, kad noritēja aktīvs darbs pie dokumentālās filmas “4. Maija Republika”, kas prasīja daudz spēka un enerģijas. Atbildes mani pamudināja meklēt arī kāda drauga teiktais, kurš labprātāk izvēlējās muguras operāciju, nevis gribēja veikt regulārus vingrinājumus, kas prasa laiku un piepūli. Cilvēki bieži nogaida līdz pēdējam brīdim, kad vienīgais ārstniecības veids patiešām ir ķirurģisks. Tajā pat laikā ir cilvēki, kuriem nekad nekas nekaiš, kuri ir dzīvespriecīgi un prot dzīvi izbaudīt. Kādā sarunā ar Noru Ikstenu viņa man pastāstīja par Artūra Tereško Dieva dārzu. Šis stāsts pamudināja meklēt arī citus cilvēkus un viņu laimes formulas."

Biļešu cena € 1,40.
Biļetes t/n "Jūras vārti" un visās "Biļešu Serviss" kasēs, kā arī http://www.bilesuserviss.lv . Pirkt biļeti 

Informācija : http://www.jurasvarti.lv/content/kino-vartos-dokumentala-filma-%E2%80%9Claimes-formula%E2%80%9D