«Jauniešu garantija» prezentācijas pasākums Liepājā 17.aprīlī

Kurzemē nestrādā un nemācās 9300 jaunieši, kuriem «Jauniešu garantija» palīdzēs apgūt darba tirgum nepieciešamās prasmes

Liepājā vairāk nekā citur Kurzemē ir jauniešu vecumā no 15 līdz 29 gadiem, kuri nestrādā, nemācās un neapgūst arodu. Kopumā Kurzemē mīt katrs sestais nestrādājošais Latvijas jaunietis. Galvenie šķēršļi, kas traucē vairāk nekā 9300 jaunajiem cilvēkiem Kurzemes reģionā un 53 tūkstošiem visā Latvijā iekārtoties darbā, ir pieredzes trūkums un darba tirgum nepietiekams izglītības līmenis. Lai mazinātu bezdarbu, ar Eiropas Komisijas atbalstu tiek īstenota programma «Jauniešu garantija», kuras ietvaros jauniešiem palīdz apgūt darba tirgum piemērotu profesiju un atrast darbu.

Iepazīstinot ar «Jauniešu garantija» programmu, piektdien, 17.aprīlī no plkst. 15:00 līdz 18:00 Liepājas bērnu un jauniešu centrā «Jauniešu māja» norisināsies «Jauniešu garantija» prezentācijas pasākums. Tajā Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) karjeras konsultanti stāstīs par kvalifikācijas paaugstināšanas iespējām, vienlaikus notiks arī dažādas radošās darbnīcas, kurās jaunieši varēs pārbaudīt atbilstību izvēlētajai profesijai. Pirmajiem 100 jauniešiem būs iespēja pamieloties ar gardu pupiņu zupu bez maksas.

Plkst. 15:00 mediji tiek aicināti uz pasākumu, kurā basketbola kluba «Liepājas Lauvas» galvenais treneris Uvis Helmanis, zīmolu Blue Shock Bike un Blue Shock Race dibinātājs Artis Daugins, koncertu režisore Maija Kalniņa, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā preses sekretārs Kaspars Kreics un Liepājas pilsētas Domes pārstāvis pastāstīs vairāk par «Jauniešu garantijas» programmu un diskutēs par jauniešu bezdarba mazināšanas iespējām Kurzemē. Tāpat būs iespēja satikt jauniešus, kuri iesaistījušies programmā un jau atraduši labu darbu. Diskusiju vadīs «Skonto Liepāja» ētera personība Lelde Jagmina.

«Jauniešu garantijas» programmu īsteno trīs aģentūras. Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) īsteno vienu un pusotru gadu ilgas profesionālās izglītības programmas jauniešiem, kuri dažādu iemeslu dēļ neturpina mācības un nav atraduši darbu. Tādejādi jaunieši vecumā no 17 līdz 29 gadiem īsā laikā var iegūt profesionālo kvalifikāciju profesionālās izglītības iestādēs visā Latvijā kādā no aptuveni 110 profesionālās izglītības programmām. Savukārt NVA sniedz jauniešiem informāciju par Latvijā pieejamām darbavietām, profesionālās pilnveides programmām un darbam nepieciešamajām iemaņām. Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) sadarbībā ar pašvaldībām neaktīvajiem jauniešiem vecumā no 15 līdz 29 gadiem sniegs iespēju piedalīties projektā «Proti un Dari!», nodrošinot regulāru padomdevēju atbalstu un katram jaunietim izstrādātu individuālu pasākuma programmu prasmju attīstībai.
«Jauniešu garantijas» īstenošanai Latvijā līdz 2020. gada beigām Eiropas Komisija, Latvijas valsts un privātie finansētāji atvēlējuši 66,7 miljonus eiro.