Tiks atklāts ielu vingrošanas stadions

Sestdien, 23.maijā, plkst. 11:00 ar īpašu pasākumu pie Olimpiskā centra „Ventspils” stadiona ieejas tiks atklāts ielu vingrošanas stadions.

Atklāšanas pasākumā piedalīsies Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs A.Lembergs, Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja 1.vietnieks sadarbības jautājumos G.Blumbergs, Latvijas ielu vingrotāju biedrības prezidents M.Šlēziņš, Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Ž.Tikmers un Olimpiskā centra „Ventspils” valdes priekšsēdētājs U.Boitmanis.

Plānots, ka atklāšanas pasākumā priekšnesumus sniegs viesi no Lietuvas, kuri 2015.gadā kļuva par Lietuvas TV šova "Lithuanin Got Talent" uzvarētējiem un viņu vidū ir 2013. gada Pasaules čempions ielu vingrošanā Andžejus Zhilo, 2014. gada Pasaules čempionāta 3. vietas ieguvējs Roberts Polonski, 2014. gada Baltijas čempions ielu vingrošanā Mindaugas Šilurkus, bet no Latvijas piedalīsies 2013. gada Latvijas čempions Aleksandrs Ivaško un 2014. gada Latvijas čempions Daniels Laizāns.

Ielu vingrošanas stadions ir izbūvēts Olimpiskā centra „Ventspils” infrastruktūras uzlabošanas programmas ietvaros. Kopējā ielu vingrošanas stadions platība ir 295 m2 un tajā izvietotas 11 vingrošanas iekārtas, kuru  izvietojumu un savstarpējo novietojumu, kā arī pašas iekārtas ir projektējusi Ielu vingrošanas biedrība, bet lai mazinātu traumatismu ir izveidots gumijotais segums ir 80mm biezumā. Ielu vingrošanas stadionā izbūvēts brūģēts laukums, skatītāju tribīnes ar 150 skatītāju vietām, izvietoti velo turētāji, informācijas stends un lai tiktu nodrošināta iespēja nodarboties ar sportu diennaksts tumšajā laikā tas ir izgaismots, kā arī ir domāts par atbilstošas noskaņas radīšanu un tādēļ ierīkota apskaņošanas sistēma. Kopējās stadiona izbūves izmaksas sastādīja 116 000 EUR, galvenais būvuzņēmējs SIA „Ostas Celtnieks”.

Ideja par ielu vingošanas stadiona izveidi sākās jau pirms kāda laika, kad pie Olimpiskā entra Ventspils valdes priekšsēdētāja Ulda Boitmaņa ieradās vesela grupa Pārventas jauniešu ar lūgumu parūpēties par ielu vingrošanas entuziastiem mūsu pilsētā. Viņiem līdzi bija materiāli par šo sporta veidu, taču ar to vien lēmuma pieņemšanai nepietika. „Par šī sporta veida pionieriem pie mums jāuzskata brāļi Kozlovi, bet lielu iespaidu atstāja arī Ghetto Games sacensības. Konsultācijas stadiona izveidei sniedza Latvijas ielu vingrotāju biedrības prezidents Māris Šlēziņš un plānots, ka tajā varēs ne tikai trenēties, bet arī organizēt sacensības. Ventspils pilsētas domes Attīstības komisijas izbraukuma sēdē, izvērtējot vairākus ielu vingrošanas elementu uzstādīšanas vietas, domes priekšsēdētājs A.Lembergs ierosināja stadionu izveidot pie Olimpiskā centra „Ventspils” stadiona ieejas un kā redzams šis risinājums ir izrādījies ļoti veiksmīgs.

Vingrotāji saka – tagad viņiem netrūkst nekā un viņi var būt droši, ka aprīkojums izturēs vispārgalvīgākos trikus. „Te ir iespaidīga dažādība, jo netrūkst nekā! Arī segums ir lielisks, kas palīdz dažādu triku izveidei. Atrašanās vieta arī ir laba, jo tas faktiski ir centrs. Protams, pavasarī vēl mēdz traucēt asais vējš, bet arī saulīte jau silda,» priecīgs par bagātīgi aprīkoto treniņu vietu ir Ventspils Augstskolas ielu vingrotāju organizētājs Krišjānis Polāns. Starp citu, ja gribi vingrot un meklē treniņu biedrus, droši zvani Krišjānim – 26108153.

Pēc atklāšanas ceremonijas jaunatklātajā ielu vingrošanas stadionā notiks „Ielu vingrošanas sacensības „Ventspils OPEN”. Ielu vingrošana ir viens no aktīvā sporta veidiem, kas ir pieejams visiem no bērna kājas līdz pat sirmam vecumam.

Sacensības notiks šādās disciplīnās:

  • Ielu vingrošanas „Free style” sacensības iesācējiem:
  • „Push-up king”
  • „Plank hold queen”
  • „Trepe uz pievilkšanās stieņa”
  • „Trepe uz līdztekām”
  • „Burpee” sacensības

Sacensībās var piedalīties visu vecumu, gan vīrieši, gan sievietes.

Reģistrēties dalībai varēs sacensību norises vietā no plkst. 11.30.

Sacensību sākums – plkst. 12.00.

Pasākuma programma:

11:00 Ielu vingrošanas stadiona svinīgā atklāšana un ielu vingrošanas meistaru paraugdemonstrējumi

11:30 Tautas klases sacensību dalībnieku reģistrācija.

12:00 „Trepe” uz pievilkšanās stieņa vīriešiem

13:00 „Burpee” sacensības sievietēm

13:30 „Trepe” uz līdztekām vīriešiem

14:30 „Plank hold Queen” sacensības sievietēm

15:00 „Push-up King” sacensības vīriešiem un sievietēm

15:30 „Freestyle” sacensības

16:00 Apbalvošana.

 

Jaunpienācēji vienmēr laipni aicināti!