Jaunieši vēlas būt ne-atkarīgi!

Otrdien, 5.martā, biedrība "Ventspils Jauniešu dome" sadarbībā ar Ventspils Jaunrades nama Jauniešu klubu "Knaģis" rīkoja informatīvu pasākumu jauniešiem "Ne-atkarība". Pasākums notika Ventspils 4. vidusskolā  un Ventspils 6. vidusskolā. Kopumā  pasākumā piedalījās aptuveni 60 jaunieši.

Pasākuma laikā dalībnieki iepazinās ar noderīgu informāciju par dažādām atkarībām un to radītājām sekām, noskatījās īsfilmu par atkarību spēku.  Īpašais viesis bija ielu sporta spēļu "Ghetto Games" vadītājs Raimonds Elbakjans. Viņš dalījās savā pieredzē par cīņu ar atkarībām, stāstīja jauniešiem par to kā būt radošiem, aktīviem un ticēt saviem sapņiem. Jaunieši grupās diskutēja par to, kā atkarības mūs ietekmē un kā palīdzēt citiem, kuri ir kļuvuši atkarīgi.

Dalībnieku atsauksmes

Elgars: "Pasākums bija pat ļoti izdevies, man patika, un tā atmosfēra, kas tur bija, bija vienkārši neaprakstāma. Es no tā ieguvu, pozitīvas emocijas, dzīves gudrības tālākai savas nākotnes attīstībai, kā arī pēc Raimonda teiktā sapratu, ka jātiecas uz to, kas tev dzīvē patīk un tikai tad būs panākumi."
Ieva: "Kopumā viss pasākums bija ļoti labs. Bija noderīgi paklausīties, ko stāsta Raimonds Elbakjans. Pat ne tik daudz par atkarībām, bet tieši par viņa dzīves pieredzi, par viņa motivāciju. Lika aizdomāties par to, kādas ir tās īstās dzīves vērtības un par to, ka ir jāspēj novērtēt to, kas tev ir."
Eleonora: "Pasākums bija izdevies! Viss bija pārdomāts, interesants un pārdomu rosinošs. Saruna ar Raimondu bija ļoti pozitīva un lika aizdomāties arī par ikdienišķām lietām, ar kurām saskaramies."

Informatīvais pasākums tiek organizēts Igaunijas–Latvijas programmas atbalstītā projekta "Jauniešu iniciatīvas un sadarbība" ietvaros. Projekta mērķis ir attīstīt jauniešu līderu prasmes, veicināt to pašiniciatīvu un radīt jaunas iespējas sadarbībai. Šim nolūkam Latvijā un Igaunijā tiek organizētas starptautiskas jauniešu apmaiņas, kā arī tematiski informatīvi pasākumi. Projektu īsteno biedrība "Ventspils Jauniešu dome" un Igaunijas partnerorganizācija "Triigi Adventure Beach".

 

Youth_Leaders's unAddicted album on Photobucket

***