Sākas jauniešu apmaiņa “Zaļā gaisma aktīviem jauniešiem”

Veselīgs dzīvesveids, sociāli atbildīga uzņēmējdarbība, no atkarībām brīva dzīve, dvēseles, prāta un ķermeņa harmonija, sabiedrisku iniciatīvu veidošana jauniešu veselības uzlabošanai – tās ir tēmas, kuras interesē jauniešiem. Lai gūtu ieskatu šajā tēmās un kopā ar citiem jauniešiem diskutētu un gatavotu priekšlikumus problēmu risināšanai, biedrība "Ventspils Jauniešu dome" organizē jauniešu apmaiņu "Green Light for Active Youth" ("Zaļā gaisma aktīviem jauniešiem").

Jauniešu apmaiņa sākas piektdien, 28. decembrī, un ilgs līdz 2013. gada 5. janvārim Ventspils novada viesu namā "Ventaskrasti", kā arī Ventspils pilsētā. Pasākumā piedalīsies 18 Latvijas un 18 Igaunijas jaunieši. Latvijas jauniešu grupu visvairāk pārstāv ventspilnieki, bet daļa jauniešu ir no citām Latvijas vietām – Saldus, Durbes, Valdemārpils un pat no Jēkabpils un Valmieras.

Kas notiks jauniešu apmaiņas laikā? Būs neformālas lekcijas ar neformālu lektoru piedalīšanos, darbs un diskusijas grupās, spēlēsim simulācijas spēli, mācīsimies kā un arī gatavosim projektu ideju pieteikumus, rosīsimies radošajā darbnīcā, piedalīsimies veselīgā Vecgada skrējienā Ventspilī un vēl dažādās citās nodarbēs par un ap jauniešu apmaiņas tēmām.

Šogad šī būs jau trešā jauniešu apmaiņa, kuru biedrība "Ventspils Jauniešu dome" organizē sadarbībā ar Ventspils Jaunrades nama Jauniešu klubu "Knaģis" un Igaunijas nevalstisko organizāciju "Triigi Trikirand". Iepriekšējās apmaiņās jaunieši tikās un apguva teorētiskas un praktiskas zināšanas par medijiem un informāciju, kā arī par uzņēmējdarbību. Savukārt 2011. gadā tika organizēti trīs daudzdienu semināri kopā ar Lietuvas jauniešiem, lai palīdzētu jauniešiem apgūt līderu prasmes un veicinātu pašiniciatīvu.