Atzīmēs Latvijas Republikas proklamēšanas dienu

Atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadienu, 18. novembrī Ventspilī norisināsies dažādi svinīgi pasākumi, kuros godinās Latviju dzimšanas dienā. Šī gada svētku programmas ”Spēka zīmes Latvijai” aktivitātes norisināsies no plkst. 17 līdz 19, kur dažādās pilsētas vietās būs muzikālas tikšanās, gaismu instalācijas un noskaņu telpas.

Lielajā laukumā izskanēs svētku koncerts ”Dziesmas spēks”, kurā muzicēs grupas ”Lādezers” mūziķi Ingus Ulmanis un Aigars Voitišķis.

Laikrakstu alejā skanēs patriotiskas un tautā iemīļotas latviešu estrādes melodijas, bet koki rotāsies sarkanbaltsarkanos toņos.

Dzirnavu laukumā būs baudāma spoguļota, izgaismota un apskaņota sajūtu telpa, kas tiks veidota iedvesmojoties no Ojāra Vācieša dzejoļa ”Tu esi Latvija”.

Jaunpilsētas laukumu pie strūklakas ”Saules laiviņas” rotās latvju spēka zīmes, kas tiks atainotas uz telpiska ekrāna.

Ventspils Tehnikuma pagalmā sieviešu kora ”Venda” izpildījumā pirmatskaņojumu piedzīvos komponistes Lauras Jēkabsones skaņdarbu cikls ”Kurzemniece”. Priekšnesums tiks izpildīts četras reizes apaļā stundā un pusstundā, un tā garums piecpadsmit minūtes.

Kultūras centra pagalmā būs baudāms muzikāls priekšnesums ar zvanga skaņām mākslinieka Alekša Rasaskrēsliņa izpildījumā, kas mijiedarbībā ar video projekciju uz ēkas sienas, radīs īpašu noskaņu. Priekšnesuma vēstījums – sajust piederību Latvijai, tās skaistajiem dabas skatiem un gadalaiku maiņai.

Pie Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas tiks veidots tradicionālais Gaismas Ceļš no svecītēm. Ikviens tiek aicināts nolikt savu svecīti pie skolas un ieklausīties ģimnāzijas audzēkņu veltījumā Latvijai.

No plkst. 18 līdz 19 Rātslaukumā Dzejas autobusā ikviens būs aicināts uz tikšanos ar Ventspils dzejniekiem. Andris Akmentiņs un Jānis Vādons dalīsies stāstos par spēku un zīmēm.

Bet svētku dienas izskaņā plkst. 21 Kultūras centrā norisināsies Valsts svētku balle, kurā muzicēs viena no Latvijā pieprasītākajām balles grupām – ”Lauku muzikanti”, kā arī uzstāsies sieviešu koris ”Venda”.