Ventspils jaunieši iesaistās projektā “KODS: L.A.U.K.I.”

Ventspils Valsts 1.ģimnāzija un Ventspils 2.vidusskola iesaistījušās Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Mūžizglītības centra, Britu padomes pārstāvniecības Latvijā un lauku uzņēmēju projekta “KODS: L.A.U.K.I.” īstenošanā, kurā latviešu un mazākumtautību pilsētu skolu jaunieši, karjeras konsultanti un pedagogi iepazīs lauku dzīvi, nodarbinātības iespējas un kliedētu mītus, kas radušies sabiedrībā.

Projekta laikā dalībniekiem būs iespēja gūt izpratni par lauku dzīves stilu un vērtībām, dažādām uzņēmējdarbības iespējām lauku teritorijās, sniedzot daudzveidīgu skatījumu, praktisko pieredzi un reālās dzīves piemērus, veicinot kritisko domāšanu un medijpratību, uzzināt par digitālā mārketinga iespējām lauku uzņēmējdarbības un dzīvesveida popularizēšanai jauniešu auditorijās pilsētās, kā arī iemācīties veidot reklāmas video projektā iesaistītajam uzņēmējam.

Pirmā iesaistīto pušu tikšanās tika aizvadīta atklāšanas pasākumā 27. septembrī, kur bija iespēja uzzināt maizes ceptuves “Ķelmēni” saimnieces Rūtas Mūrnieces un IK “Dabas gardumi” saimnieces Ievas Sprižas pieredzes stāstus par uzņēmumu dibināšanu, uzkrāto pieredzi un dažādiem izaicinājumiem.

Projekta turpinājumā Latvijas pilsētu skolēni piedalīsies trīs vebināros, kuros galvenais akcents tiks pievērsts video satura izstrādes nozīmei, scenārijam, režijai, tehniskā izpildījuma plānam, kā arī filmēšanas iespējām ar telefonu, kadra veidošanas pamatprincipiem un montāžai. Pēc tam jaunieši un karjeras konsultanti viesosies pie uzņēmējiem, lai vebināros iegūtās zināšanas varētu pielietot praktiski, kā, piemēram, uzņēmēju intervēšana un filmēšana. Savukārt noslēgumā skolu komandu pāri (latviešu un mazākumtautību skolas no vienas pilsētas) sagatavos video stāstu par apmeklētajiem diviem uzņēmējiem, lai popularizētu uzņēmējdarbību laukos jauniešu vidū.

Projekta aktivitātēs vēl iesaistījušies Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Jelgavas 5. vidusskolas, Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas, Rēzeknes 6. pamatskolas, Rīgas Arkādijas vidusskolas, Ziemeļvalstu vidusskolas, Daugavpils Valstspilsētas vidusskolas, Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas, Liepājas Raiņa 6. vidusskolas, Liepājas 7. vidusskolas skolēni, pedagogi un karjeras konsultanti.