Sveikti Gada skolēni

Pirmdien, 18. jūlijā, Livonijas ordeņa pilī tika apbalvoti 2021./2022. mācību gada labākie vidusskolu absolventi, kuriem Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Vītoliņš svinīgā atmosfērā pasniedza Ventspils pilsētas Izglītības inovācijas balvas.

Šogad 5 vidusskolu absolventi saņēma Izglītības inovācijas balvas apliecības par nosaukuma “Gada skolēns” iegūšanu, savukārt 5 absolventi saņēma Izglītības inovācijas balvas apliecības par teicamiem rezultātiem mācību darbā. Pasākumā tika sveikti arī 4 skolēni un viņu pedagogi, kuri guvuši panākumus Latvijas Atklātajā matemātikas olimpiādē. Visiem balvu saņēmējiem tika piešķirtas arī naudas balvas.

Nosaukumu “Gada skolēns” Ventspils vispārizglītojošo skolu absolventiem piešķir par augstiem sasniegumiem mācību darbā, vidējās izglītības atestātā iegūstot vērtējumus 8, 9 un 10 balles un katrā no centralizētajiem eksāmeniem saņemot vērtējumu, kas nav zemāks par 75%. To šajā gadā ieguvuši 3 Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas absolventi – Kārlis Blumbergs, Beāte Liepājniece un Marija Spruģevica, Ventspils 4. vidusskolas absolvente Evelīna Vintere, kā arī Ventspils 2. vidusskolas absolvents Vladislavs Ivanovs. Īpaši atzīmējams ir Vladislava sasniegums matemātikas eksāmenā, iegūstot vērtējumu 100%, kas ir liels retums.

Savukārt apliecības par teicamiem rezultātiem tiek piešķirti absolventiem, kuriem atestātā arī ir tikai vērtējumi 8, 9 un 10 balles un tikai vienā no eksāmeniem kopējais procentuālais vērtējums ir zemāks par 75%, bet ne zemāk par 65%. To šajā gadā saņēma 2 Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas absolventi – Alise Plotova un Nika Glazunova, kā arī Jekaterina Krupnova no Ventspils 2. vidusskolas, Ventspils 4. vidusskolas  absolvente Sofija Žernovoja un Ventspils 6. vidusskolas absolvente Marija Ivanova.

Tradīcija sveikt centīgākos un panākumiem bagātākos vidusskolu absolventus aizsākusies jau 2000. gadā un kopš tā laika nosaukumu “Gada skolēns” ieguvuši vairāk nekā 160 Ventspils vidusskolu absolventi. Tāpat šajā pasākumā turpinājās tradīcija domes priekšsēdētājam diskutēt ar jauniešiem par viņu nākotnes plāniem, tālāko studiju izvēli un jauniešu idejām par nepieciešamo turpmākai pilsētas attīstībai.