Pēc divu gadu pārtraukuma notiks Eiropā lielākās skolēnu sporta un prāta spēles “Zelta Zivtiņas Čempionāts”

Pēc pārtraukuma šopavasar atkal notiks Latvijā un arī Eiropā lielākais bērnu un jauniešu festivāls “Zelta Zivtiņas Čempionāts”.

Tiek atklāta 16. sezona ar moto “Ko nevar viens, var visa klase!”, aicinot skolēnus aizdomāties par to, cik nozīmīgi ir iestāties par Latvijai un pasaulei svarīgiem jautājumiem – sākot no zaļā dzīvesveida un dabas aizsardzības, beidzot ar dzimumu līdztiesību un aktīvu līdzdalību dažādos sabiedriskajos un politiskajos procesos, lai veidotu ilgtspējīgu sabiedrību.

“Zelta Zivtiņas Čempionāts” ir “Tele2” vērienīgākā un ilggadējākā sociālā iniciatīva, kas ir lieliska platforma, kurā bērniem un jauniešiem parādīt, cik svarīga ir vienota un saliedēta komanda, cik būtiski ir veicināt un attīstīt līderu prasmes, kā arī stiprināt tās vērtības, kas svarīgas demokrātiskai un ilgtspējīgai sabiedrībai. Iedrošināt jauniešus domāt un iestāties par šīm vērtībām un apzināties spēcīgas, vienotas komandas lomu ir īpaši būtiski pašreizējos apstākļos,” saka “Tele2” valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs.

“Zelta Zivtiņas Čempionāts” ir paredzēts klašu komandām no 5. līdz 12. klasei, un šogad tas norisināsies trīs posmos – Pieteikšanās, Pusfinālā un Finālā. Pieteikšanās posms sākas 22. martā, un, lai tajā piedalītos, skolēniem ir jāreģistrē sava klase un jāizpilda mājasdarbs līdz 4. aprīlim plkst. 23.59. Šogad mājasdarbs būs klasēm atrast, kas ir klases kolektīva īpašā lieta un vērtība, par kuru viņi ir gatavi iestāties un pielikt pūles, lai to realizētu. Mājasdarbu veiksmīgi izpildījušās klases turpinās dalību digitālā Pusfinālā, kurā, paveicot dažādus uzdevumus, krās punktus, lai nokļūtu klātienes Fināla sacensībās.

Šogad pirmo reizi “Zelta Zivtiņas Čempionāta” Fināls noritēs citādāk, jo tā organizētāji ir ņēmuši vērā Covid-19 situāciju, parūpējoties par pēc iespējas veselībai drošāku veidu, kā bērniem un jauniešiem sarūpēt aizraujošas sacīkstes klātienē. Fināls norisināsies trīs nedēļu garumā no 9. līdz 27. maijam, Siguldā Svētku laukumā sadarbībā ar Siguldas novada pašvaldības domi uzbūvējot unikālu “Zelta Zivtiņas Čempionāta” pilsētiņu.

Finālā pulcēsies ap 3600 skolēnu jeb 120 spēcīgākās un radošākās klases no visas Latvijas, un sacensības norisināsies starp komandām 5.-6. klašu, 7.-9. un 10.-12. klašu grupā. Katra finālā iekļuvusī klase Siguldā ieradīsies iepriekš noteiktā laikā, lai pierādītu klases vienotību un vērtību izpratni, risinot dažādus uzdevumus.