Iespēja piedalīties izaugsmes nodarbību ciklā “Prakses kalve”

Jau septīto reizi Eiropas Savienības māja aicina jauniešus no visas Latvijas iesniegt pieteikumus konkursā par iespēju piedalīties izaugsmes nodarbību ciklā “Prakses kalve”.

“Prakses kalve” ir ikgadējs Eiropas Savienības mājas rīkots teorētisko un praktisko mācību cikls jauniešiem. Cikla ietvaros trīs mēnešu garumā jaunieši iegūs jaunāko informāciju par Eiropas Savienības aktuālajiem jautājumiem, kā arī praktiskas, tālākajā izglītībā un karjerā noderīgas iemaņas vadošo Latvijas ārpolitikas, dabas aizsardzības, ilgtspējas, izaugsmes, prezentāciju un komunikācijas ekspertu vadībā.

”Prakses kalves” 2021/2022. sezonas tēmas – Eiropas zaļais kurss un digitalizācija.

Zaļā kursa tēmā jaunieši izzinās aprites ekonomikas pamatprincipus, klimata pārmaiņu, bioloģiskās daudzveidības un bezatkritumu dzīvesveida pamatvirzienus un savu kā indivīda līdzdalību šajos procesos. Digitalizācijas tēmu ietvaros tiks apskatītas tēmas par tehnoloģiju lietderīgu izmantošanu un drošības nozīmi. Tāpat tiks runāts par digitālajiem risinājumiem, kuri ir būtiski cīņā pret klimata pārmaiņām un var kalpot kā platforma, lai veicinātu ekonomikas un sabiedrības zaļāku pārkārtošanos.

“Prakses kalve” norisināsies no šī gada 3. decembra līdz nākamā gada 4. martam. Nodarbības notiks piektdienu pēcpusdienās laikā no 16.00 – 18.00 attālināti, platformā Zoom.

Aicinām CV un motivācijas vēstuli, pamatojot savu interesi dalībai mācību ciklā, līdz 25. novembrim sūtīt uz e-pastu [email protected] ar norādi “Prakses kalve”. Aicinām pieteikties vidusskolu 11., 12.klases skolēnus un augstskolu 1., 2. kursa studentus.

Konkursa kārtībā tiks izvēlēti 30 jaunieši no visas Latvijas un rezultāti tiks izziņoti 26. novembrī.

Līdz šim  Eiropas Savienības mājas organizēto ‘Prakses kalvi” absolvējuši vairāk kā 100 jauniešu, kuri veiksmīgi turpina savas studijas un/ vai sākuši karjeras gaitas. Pēc “Prakses kalves” absolvēšanas jaunieši kļūst par Prakses kalves alumni biedriem, ar iespēju piedalīties dažādos ES mājas un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā rīkotajos pasākumos, kā arī izglītoties “Prakses kalve.Next level” mācību programmā.

ES māja – vieta, kur satikties un veidot Eiropu – ir Eiropas Komisijas pārstāvniecības projekts ar mērķi padziļināti informēt un nodrošināt jaunu zināšanu apguvi par Eiropas Savienības prioritātēm, organizēt pieredzes apmaiņas pasākumus  un veicināt diskusiju par Eiropas Savienības nākotni. 

Papildus informācijai: Kristīne Zvirbule, ES mājas pasākumu vadītāja, [email protected]