Skaties jauniešu veidoto filmu “Neatstāj pēdas” pirmizrādi mājās, savā TV 11. novembrī

Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija kopā ar Pasaules Dabas Fondu ir radījusi dokumentālo filmu bērniem un jauniešiem “Neatstāj pēdas”, kura savu pandēmijas dēļ savu pirmizrādi nepiedzīvos kinoteātrī, bet Latvijas Televīzijas 1. kanālā.
Tas dos iespēju arī Tev piedalīties šajā pirmizrādē no savas mājas TV vai viedtālruņa ekrānā mājsēdes laikā.

Aicinām Tevi uz filmas “Neatstāj pēdas” pirmizrādi Latvijas Televīzijas 1.kanālā, 11. novembrī plkst. 19.30 no jebkuras vietas pasaulē.

Filmas galvenie varoņi ir deviņi jaunieši (skauti un gaidas, Ķemeru Nacionālā parka jaunie reindžeri un grupa “Carnival Youth), kuri COVID –
19 pandēmijas laikā dodas dabā, lai piedzīvotu un uzzinātu ko jaunu: Kā krāmēt pārgājiena somu? Kā orientēties purvā? Kā pareizi iekurināt ugunskuru? Filma atklāj jauniešu attieksmi un emocijas, domājot par vidi Latvijā un pasaulē.

Filmu veidojusi Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija sadarbībā ar Pasaules Dabas Fondu, tā 28 minūtēs sniegs ieskatu šodienas izaicinājumos, patēriņa kultūras un dabas saglabāšanas aspektos jauniešu redzējumā. Ceļā viņi uzzinās: Kā izskatās vienīgais kukaiņēdājaugs Latvijā? Ko darīt, ja sāc grimt purvā, un cik zinoši mēs esam, kad vieni dabā? Dokumentālajā filmā redzams būtiskais par iešanu pārgājienos gar jūru, mežā un purvos.

Filma vēlāk būs skatāma www.ltv.lv.

“Mēs vēlētos, lai filma iedvesmo ceļotājus piedalīties dabas saglabāšanā. Patērējot dabu un izmantojot tās sniegtos pakalpojumus, nepastarpināti var vērot, pētīt un izzināt. Tikai zināšanas un dziļa dabas procesu izpratne jauniešos un sabiedrībā kopumā nodrošinās videi atbildīgu lēmumu pieņemšanu un rīcības ne tikai dabas takās, bet arī ikdienā – mājās, skolā vai darbavietās,” atzīst Jānis Rozītis, Pasaules Dabas Fonda direktors.

“Neatstāj pēdas”, 28′ min
Režisore, montāža: Ieva Stade
Scenārija autore: Eva Johansone
Video pēcapstrāde: Roberts Brežģis
Skaņu režisors: Toms Pāss
Galvenais operators: Jānis Kešāns
Drona pilots: Arvīds Barānovs
Producente: Agnija Jansone

Filma “Neatstāj pēdas” tapusi ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu.