Sveikti Gada skolēni

Otrdien, 20. jūlijā Livonijas ordeņa pils pagalmā tika apbalvoti 2020./2021. mācību gada labākie vidusskolu absolventi, kuriem Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Vītoliņš svinīgā atmosfērā pasniedza Ventspils pilsētas Izglītības inovācijas balvas.

Šogad 9 vidusskolu absolventi saņēma Izglītības inovācijas balvas apliecības par nosaukuma “Gada skolēns” iegūšanu, savukārt 8 absolventi saņēma Izglītības inovācijas balvas apliecības par teicamiem rezultātiem mācību darbā. Pasākumā tika sveikti arī 7 skolēni, kuru izveidotie skolēnu mācību uzņēmumi šajā mācību gadā iekļuva “Junior Achievement Latvia” organizētā konkursa finālā, kā arī viņu pedagogi-konsultanti. Visiem balvu saņēmējiem tika piešķirtas arī naudas balvas.

Tradīcija sveikt centīgākos un panākumiem bagātākos vidusskolu absolventus aizsākusies jau 2000. gadā un kopš tā laika nosaukumu “Gada skolēns” ieguvuši vairāk nekā 150 Ventspils vidusskolu absolventi. Nominācija „Gada skolēns” Ventspils vispārizglītojošo skolu audzēkņiem tiek piešķirta par augstiem sasniegumiem mācību darbā, vidējās izglītības atestātā iegūstot vērtējumus 8, 9 un 10 balles un katrā no centralizētajiem eksāmeniem saņemot vērtējumu, kas nav zemāks par 75%. Savukārt apliecības par teicamiem rezultātiem tiek piešķirti absolventiem, kuriem atestātā ir tikai vērtējumi 8, 9 un 10 balles un tikai vienā no eksāmeniem kopējais procentuālais vērtējums ir zemāks par 75%.