Noslēdzies skolēnu mācību uzņēmumu programmas gads

No 15. līdz 17. jūnijam tiešsaistē norisinājās “Jauno uzņēmēju dienas 2021”, kas ir Junior Achievement Latvia rīkots skolēnu mācību uzņēmumu programmas valsts fināla pasākums. Vidusskolu grupā starp 20 finālistiem bija 3 Ventspils skolēnu uzņēmumi – “Clay Break”, “Clay Play” un “SensDrums”.

600

Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas skolēnu mācību uzņēmumi finālā ieguva speciālās balvas – “Clay Play” no AS “Dienas mediji”, bet “Clay Break” no Latvijas Universitātes par labāko gada noslēguma ziņojumu. 

Jau iepriekš informējām, ka jaunieši no uzņēmuma “Clay Break” ražo dabiskus, videi draudzīgus māla traukus, kas paredzēti savu domu pierakstīšanai un, tos sašķaidot vai sadauzot, dusmu izlādei pozitīvā veidā, bet uzņēmums “Clay Play” ražo inovatīvas un dabai draudzīgas 3D krāsojamās rotaļlietas no papīra māla. Savukārt “SensDrums” (Ventspils 2. vidusskolas un Ogres tehnikuma skolēni) ražo elektroniskas bungas ar sensoriem, kas reaģē uz pieskārienu. Paldies skolotājiem Anitai Jozus un Oļegam Mihailovam par ieguldīto darbu skolēnu sagatavošanā dalībai fināla pasākumā!

Pirmo vietu un iespēju Latviju pārstāvēt Eiropas labāko mācību uzņēmumu konkursā šogad izcīnījušas Madonas Valsts ģimnāzijas skolnieces, kuras no rudzu miltiem izveidojušas ēdamus šķīvjus.

Kā ierasts “Jauno uzņēmēju dienās” tiek sumināti arī skolotāji, šoreiz noskaidrojot titula “Gada labākais uzņēmējdarbības skolotājs 2021” ieguvēju. Priecājamies, ka starp 5 fināla nominantiem bija izvirzīta arī mūsu Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas skolotāja un mācību uzņēmumu konsultante Anita Jozus.

Galveno balvu saņēma Daugavpils 3. vidusskolas skolotājs Nauris Kupcovs.

Priecājamies par skolēnu aktivitāti šajā mācību gadā – Ventspilī mācību uzņēmumu programmā tika reģistrēti 30 uzņēmumi, bet kopumā valstī šogad mācību uzņēmumu programmā reģistrēti 900 jauni uzņēmumi. Paldies skolēniem un skolotājiem par darbošanos, kā arī citiem jauniešu atbalstītājiem!

600