Ventspils Kultūras centrs kopā ar ceļojošo cirku “Beztemata” dosies krāšņā un nosacīti trokšņainā sestdienas rīta pastaigā pa pilsētu.

Šogad par Pasaules cirka dienu izsludināts 17. aprīlis. Plkst. 10:00 pēc svaigākajiem produktiem iegriezīsimies Vecpilsētas tirgus laukumā, pēc kura būs spēka izstaigāt gan pilsētas centru un Lielo laukumu, gan arī pagūt pēc plkst. 11:00 Bērnu pilsētiņā saņemt putnu būrīšu gatavošanas komplektiņus. Pusdienas laikā kopā ar cirka “Beztemata” dalībniekiem izstaigāsim bērnu parku “Fantāzija” un Pārventas centru.

“Cirks – tā ir kultūra miljoniem” – šāda devīze raksturo Eiropas Cirku asociācijas (ECA) aktivitātes cirka mākslas popularizēšanā mūsdienu pasaulē. Kopš 2010. gada aprīļa trešajā sestdienā tiek atzīmēta Pasaules cirka diena. Tās ideja ir – cirks dodas pie cilvēkiem. Pie tiem, kuri ikdienā cirku neredz, neievēro, vai pat nepazīst. Pasaules cirka dienas izveidotāja ir Monako princese Stefānija, lai veicinātu cirka atpazīstamību kā kopējā kultūras mantojuma daļu.