Ventspilniekiem 11 medaļas Latvijas čempionātā vieglatlētikā

8. – 9.augustā, Jelgavā, Zemgales Olimpiskā centra stadionā aizvadīts Latvijas čempionāts vieglatlētikā pieaugušajiem un U23 grupai, kurā piedalījās 12 Ventspils Olimpiskās vienības, Augstas klases sportistu sagatavošanas centra, Sporta skolas “Spars” sportisti, kuri izcīnīja 4 zelta, 4 sudraba un 3 bronzas medaļas.

Par divkārtēju Latvijas čempioni kļuva Rūta Kate Lasmane (treneri Juris Petrovičs un Andris Kronbergs), kura trīssoļlēkšanā aizlēca  13.82m, par 25 centimetriem uzlabojot personisko rekordu. Sasniegtais rezultāts ir Latvijas visu laiku sestais labākais rezultāts. Tāpat Rūta uzvarēja tāllēkšanas sacensībās ar rezultātu 6,10m.

Divas zelta medaļas kārtslēcējiem – vīriešiem uzvarēja Mareks Ārents (5,10m), bet sievietēm Ildze Bortaščenoka (3,75m). Kārtslēkšanā bronzas medaļa Anetei Jetei Meierei (treneris Mareks Ārents) (3,15m).

Sudraba un bronzas medaļas izcīnīja Darja Sopova (treneri Juris Petrovičs un Andris Kronbergs), kurai 2.vieta trīssoļlēkšanā (12,54m) un 3.vieta augstlēkšanā (1,74m).

Šķēpa mešanā sudraba medaļas izcīnīja Madara Palameika (treneris Gints Palameiks) (58,70m) un Jānis Svens Grīva (treneris Māris Grīva) 70,24m.

200m skriešanā Luīzei Dārtai Sietiņai (treneri Juris Petrovičs un Andris Kronbergs) 3.vieta 25,31 sek. Soļotājam Ruslanam Smolonskim (treneris Modris Liepiņš) 2.vieta 10000m soļošanā 43:55,92.

Citi mūsu sportistu rezultāti:

4x100m stafete sievietēm R.K.Lasmane, L.D.Sietiņa, D.Sopova, E.Martinsone) 4.vieta 48,83 sek.

Luīze Dārta Sietiņa (100m barjerskriešana) 4.vieta 15,00 sek.

Luīze Dārta Sietiņa (tāllēkšana) 11.vieta 5,28m

Kārlis Zauers (400m skriešana) 12.vieta 52,67 sek.

Kārlis Zauers (800m skriešana) 12.vieta 2:02,13

Gundega Grīva (šķēpa mešana) 6.vieta 46,70m

Sacensību rezultātus skatīt ŠEIT

Lai sekmētu augstas klases sportistu rezultātu izaugsmi, Ventspils pilsētas pašvaldība atbalsta augstas klases sportistu sagatavošanas programmu,  kurā iekļauti 25 sportisti,  piešķirot Ventspils pilsētas pašvaldības finansējumu 70 000 eiro apmērā. Šīs programmas nozīmīgumu pierāda Ventspils atbalstīto sportistu dalība Olimpiskajās spēlēs, pasaules un Eiropas čempionātos. Ar programmas atbalstu sportistiem tiek nodrošinātas sporta bāzes un sniegts cits finansiālais un organizatoriskais atbalsts.

Apsveicam mūsu sportistus ar sasniegtajiem rezultātiem un pateicamies treneriem par ieguldīto darbu!