Bendžamina Franklina stipendijas video konkurss, iesūti savu video līdz 9.februārim!

ASV vēstniecība Rīgā aicina  Latvijas izglītības iestāžu audzēkņus vecumā no 16 līdz 18 gadiem piedalīties  Bendžamina Franklina stipendijas video konkursā.

Galvenā balva – piedalīšanās 4 nedēļu garā apmaiņas programmā ASV. Pieteikšanās un video iesniegšanas termiņš 2020. gada stipendijai ir 2020. gada 9. februāris.

Bendžamina Franklina Vasaras Institūts ir četru nedēļu gara intensīva apmaiņas programma, kuras ietvaros jaunieši piedalās apmācību kursā mentoru un universitātes pasniedzēju vadībā, piedalās  braucienos, sabiedriskajos un kultūras projektos, kā arī viesojas amerikāņu ģimenēs. Šogad programma norisināsies Perdjū Universitātē, Indiānas štatā (Purdue University in West Lafayette, Indiana,) 2020. gada jūnijā un jūlijā. Datumi tiks precizēti.

Pieteikšanās:

1. Dalībnieki aicināti nofilmēt 1-3 minūšu garo video angļu valodā, izvēloties vienu no tēmām “Stop School Bullying” vai “Zero Waste”. Klipā jāparādās arī pašam autoram.

2. Video jāaugšuplādē kādā no publiski pieejamām koplietošanas vietnēm Internetā un saite uz video kopā ar savu CV un pilnu kontaktinformāciju jāsūta uz e-pastu [email protected].

3. Video iesniegšanas termiņš 2020. gada stipendijai ir 2020. gada 9. februāris.

4. No iesūtītajiem video ASV vēstniecības žūrija atlasa desmit finālistus, kuri piedalās noslēguma intervijās Rīgā. Konkursa uzvarētājs/a 2020. gada jūnijā-jūlijā piedalās vēstniecības sponsorētā 4 nedēļu nometnē ASV.

Prasības kandidātiem

  • Nometnes laikā dalībnieka vecumam jābūt 16-18 gadu;
  • Ļoti labas angļu valodas prasmes;
  • Apņemšanās turpināt mācības kādā no Latvijas vidusskolām vai augstskolām 2020. gadā;
  • Līdera dotības;
  • Interese par ASV, transatlantiskām vērtībām un diplomātiju;

Vairāk par konkursa noteikumiem: https://lv.usembassy.gov/education-culture/franklin-program/