Sākas tehnoloģiju konkurss “Ventspils IT izaicinājums 2019”

2. septembrī tiek atklāts ceturtais Ventspils IT izaicinājums – Ventspils Digitālais centrs un Ventspils pilsēta izaicina Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas skolēnus parādīt savas spējas radošā tehnoloģiju lietošanā.

Skolēni un skolotāji tiek aicināti veidot komandas, reģistrēties un ķerties klāt uzdevumiem. Konkursa reģistrācijas anketa, uzdevumi un nolikums ir atrodami konkursa mājaslapā.

Konkurss tiek rīkots divās kārtās. Neklātienes kārta ilgs no 2. septembra līdz 11. oktobrim, kuras laikā komandām jāveic organizatoru izstrādātie uzdevumi un jāiesniedz iegūtie rezultāti.

Klātienes kārta notiks no 13. līdz 15. novembrim Ventspilī. Taja skolēni demonstrēs savas prasmes dažādu problēmsituāciju risināšanā un radošā tehnoloģiju lietošanā.

Konkursā dalībnieki atbilstoši vecumam ir sadalīti četrās grupās, un katrai no grupām ir sava konkursa tēma un veicamie uzdevumi. Organizatori konkursa uzdevumus ir izstrādājuši kopā ar IT nozares pārstāvjiem, kuri arī iesaistīsies konkursa darbu vērtēšanā.

A vecuma grupas uzdevumi ir sastādīti kopā ar Start(it) fondu, skolēniem jādarbojas ar animāciju un spēļu veidošanu, pirmajā kārtā uzdevumā būs jāskaidro drošus interneta un spēļu lietošanas paradumus.
B vecuma grupas uzdevums ir sagatavots kopā ar Accenture Latvia un tajā skolēni rādīs savu redzējumu par to, kā digitalizēt un interesanti attēlot mācību materiālu par taisnstūra perimetra un laukuma aprēķināšanu.
C vecuma grupas uzdevumā Accenture Latvija pārstāvji skolēniem piedāvā iejusties mobilo aplikāciju izstrādātāju lomā un izveidot mobilās aplikācijas prototipu, kas ļautu plānot dažādas klases aktivitātes, sadalīt pienākumus un veicināt klases saliedēšanos.
D vecuma grupas uzdevums ir izstrādāts kopā ar Latvijas Spēļu izstrādātāju asociāciju un tajā skolēni tiek izaicināti iepazīties ar spēļu izveides pamatiem, demonstrēt savas spējas un redzējumu par interesantu un mūsdienīgu datorspēli.

Labākās komandas saņems ielūgumu uz Ventspili, turklāt ielūgums ietvers pilnu viesmīlības komplektu: ceļa izdevumu apmaksu, naktsmājas, ēdināšanu un atpūtas aktivitāšu programmu. Komandām būs iespējas veidot kontaktus ar citu valstu skolēniem, atpūsties izklaides pasākumos, apskatīt Ventspili ekskursijās.

Konkursa fināls norisināsies trīs dienas no 13. līdz 15. novembrim un tā laikā skolēni un skolotāji cīnīsies par 12000 eiro lielo naudas balvu fondu. Skolotājiem tiks nodrošinātas piepildītas dienas ar pārsteigumiem, konkursiem un balvām.

Aktualitātēm seko līdzi https://www.facebook.com/ventspilsitc