Piesakies dalībai biedrības “Zaļās brīvība” digitālo stāstu laboratorijā un apgūsti prasmes veidot digitālus stāstus par sociāli nozīmīgiem tematiem un digitāli izstāstīt stāstu

Digitālo stāstu laboratorijā profesionālu video mākslinieku vadībā varēsi izveidot stāstu par pārtikas atkritumu mazināšanu savā ikdienā, tev zināma pārtikas aktīvista pieredzē, savā kopienā, organizācijā, valstī vai pasaulē. 

 Ar šiem digitālajiem stāstiem vēlamies atgādināt, ka pasaulē katru gadu tiek izmesta viena trešā daļa no saražotās pārtikas, kas rada lielu piesārņojumu un liek aizdomāties par dažādu resursu izniekošanu milzīgos apjomos: ūdens, augsne, bioloģiskā daudzveidība, elektroenerģija, cilvēku ieguldītā enerģija, laiks un arī nauda. No visiem klimata pārmaiņu cēloņiem pārtikas atkritumu veidošanos ir  visvieglāk novērst, pie tam ikviens no mums savā ikdienas dzīvē var dot savu ieguldījumu.  

Ja tev jau ir pārtikas atkritumu mazināšanas pieredze savā virtuvē vai pazīsti kādu, kura pieredze iedvesmo tevi, piesakies dalībai digitālo stāstu laboratorijā, izveido stāstu un palīdzi iedvesmot citus! 

 Digitālo stāstu laboratorijā:  

? Uzzināsi, kāpēc pārtikas atkritumi ir globāla problēma un kāpēc pārdomāta rīcība veicina pozitīvas izmaiņas; 

? Apgūsi dažādas digitālo stāstu veidošanas tehnikas un iemācīsies plānot video veidošanas norisi; 

? Izveidosi 3 – 5 minūšu garu digitālo video stāstu par pārtikas atkritumu mazināšanu.  

Laboratorijās piedalīsies filmu kompānija Voyvi, kas veido stāstus par cilvēkiem, pilsētām, lietām un notikumiem.  Voyyi padalīsies ar vienkāršiem, bet efektīviem rīkiem, kā veidot video, sākot no scenārija un beidzot ar pēdējo montāžas sekundi. 

Dalība digitālo stāstu laboratorijā ir bezmaksas. Līdzi ņem savu datoru, mobilo telefonu un austiņas. 

Pasākuma laiks: 20.09.2019. plkst.15:30-18:30 

Norises vieta: Ventspils Jauniešu māja, Kuldīgas iela 13 

Piesakies un uzzini vairāk: [email protected] vai FB Ventspils Jauniešu māja

 ***********************

Digitālo stāstu laboratorijas norisinās biedrības “Zaļā brīvība” projekta “Ar cieņu par pārtiku: Globālā pieeja pārtikas atkritumu mazināšanai neformālā izglītībā” nr. СSO-LA/2017/388-342 ietvaros, kas tiek īstenots ar Eiropas Komisijas DEAR programmas atbalstu.  

Projekta mērķis ir pilnveidot sabiedrības izpratni par to, kā pārtikas izmešana atkritumos ir saistīta ar ilgtspējīgas attīstības ekoloģiskajiem un sociālajiem jautājumiem, un pilnveidot sabiedrības prasmes samazināt pārtikas atkritumus savā ikdienas patēriņā. 

Medijos izmantotie projekta tēmturi: #ArCieņuParPārtiku #DomāPlašiĒdGudri #PārtikaNavAtkritumi 

Vairāk par projektu: http://www.zalabriviba.lv/par-zalo-brivibu/zb-projekti/ar-cienu-par-partiku/ Jautā, ierosini, piedalies: [email protected] un [email protected]