Tiks pacelts Zilais karogs jau 4.jūnijā

Sestdien, 4. jūnijā, plkst. 12.00 Ventspils pludmalē jau astoņpadsmito reizi svinīgi tiks pacelts Zilais karogs.

Par skrējienu Nikos Baltic Run

Zilā karoga pacelšanas svētku ietvaros notiks grandiozs sporta un veselīga dzīvesveida pasākums – “Nikos Baltic Run” – Starptautiskais pludmales skrējiens.

Distances būs sagatavotas ikviena spējām – 10 km sporta distance profesionāļiem, entuziastiem – 5 km, kā arī īpašā 0,5 km bērnu distance (bērniem vecumā no 2 līdz 12 gadiem).

Uzstāsies Justs, "Ksenia Patokina Dance" deju studija u.c.

Pasākumā piedalīsies "Ksenia Patokina Dance" deju studija, metālpūšamo instrumentu ansambļa „Ventspils Brass” un īpašais viesis – dziesmu konkursa “Eirovīzija 2016” finālists Justs.

Par Zilo karogu

Pasaulē populārākais tūrisma ekosertifikāts, kas tiek plaši atpazīts gan iedzīvotāju, gan pašvaldību un vides institūciju vidū – Zilais karogs katru gadu rotā Ventspils pludmali.

„Zilā karoga” programma ir viena no piecām globālā Vides izglītības fonda (FEE International) programmām. Tā balstās uz 29 stingriem kritērijiem, no kuriem būtiskākie ir ūdens kvalitātes, vides informācija un izglītība, vides pārvalde un apsaimniekošana, kā arī pludmales drošība un serviss. Ventspils pludmale bija pirmā Baltijas valstīs, kura ieguva šādu statusu.

Zilā karoga pacelšanas svētkus finansiāli atbalsta Ventspils Pilsētas pašvaldība un Ventspils Brīvostas pārvalde.