Seminārs “VLBI metode – universāls instruments kosmosa pētījumos” Ventspils Augstskolā 13.decembrī

Ceturtdien, 13. decembrī, plkst. 11.00 Ventspils Augstskolas D103. auditorijā notiks Ventspils Augstskolas (VeA) Inženierzinātņu institūta “Ventspils Starptautiskā Radioastronomijas centra” (VSRC) rīkotais seminārs “VLBI metode – universāls instruments kosmosa pētījumos”. Plkst. 14.00 notiks svinīgā virtuālās astronomijas enciklopēdijas atklāšana.

Semināru atklās VSRC vadošais pētnieks Ivars Šmelds ar lekciju par VLBI metodi – tās attīstību, pielietošanu un iespējām. Seminārā piedalīsies arī VSRC pētnieks Vladislavs Bezrukovs, kurš pastāstīs par kosmosa satiksmes kontroli. Otrajā semināra daļā Rīgas Tehniskās universitātes pārstāvji – asociētais profesors Jānis Kaminskis un doktorants Lauris Goldbergs –  ziņos par VLBI un kosmosa ģeodēzijas kopējām tehnoloģiskajām iespējām.

Plkst. 14.00 notiks svinīgā virtuālās astronomijas enciklopēdijas atklāšana. Virtuālās enciklopēdijas mērķis ir iepazīstināt visus astronomijas interesentus – gan lielus, gan mazus – ar dažādām kosmosa tēmām. Šobrīd enciklopēdijā ir pieejamas jau 36 tēmas par Saules sistēmu, taču  drīzumā visiem interesentiem būs pieejamas 48 dažādas tēmas. Enciklopēdijā būs pieejama informācija ne tikai par Saules sistēmu, bet arī par kosmosa izpēti un apguvi, Tālo kosmosu un astronomijas vēsturi. Pasākumā aicināti piedalīties pasniedzēji, studenti, kā arī skolēni, kuriem interesē astronomija un ar to saistītās tēmas. Skolēnu grupām iespējama arī ekskursija pa Ventspils Augstskolu, iepriekš piesakoties – [email protected]

Pēc svinīgā pasākuma notiks sanāksme par EVN/JIV-ERIC nacionālā mezgla konsorcija darbu, kur VSRC direktors Valdis Avotiņš ziņos par pusgada laikā paveikto, jaunākajām aktualitātēm EVN un JIV-ERIC tīklos, kā arī turpmākajiem sadarbības un pasākumu plāniem.

Pieteikšanās pasākumam līdz 10. decembra plkst. 15.00, aizpildot pieteikuma anketu: https://goo.gl/forms/JUapvic0udfcnp9E3.