Brīvprātīgais darbs – tā ir iespēja iepazīt jaunu kultūru

No oktobra vidus Ventspils Jauniešu mājā savu brīvprātīgā darba projektu uzsākusi Eiropas brīvprātīgā darba veicēja Lya Soto Contreras. Lya ir no Madrides (Spānija) un Ventspilī viņa uzturēsies līdz nākamā gada maija beigām.

Oktobrī Lya jau paguva iepazīstināt ventspilniekus ar spāņu kultūras tradīcijām, rīkojot Spāņu vakaru ar tradicionālajiem ēdieniem, mūziku un spānisku noskaņu. Ikdienā Lya Ventspils Jauniešu mājā veidos dažādas radošās nodarbības un jauniešiem interesējošus pasākumus.

Lya gan jauniešiem, gan jebkura cita vecuma interesentiem piedāvās piedalīties spāņu valodas nodarbībās. Nodarbības būs bez maksas, bet dalībniekiem nepieciešamas pamata zināšanas angļu valodā, lai sazinātos ar pasniedzēju. Pirmā tikšanās notiks piektdien, 2. novembrī, plkst. 18:00 Ventspils Jauniešu mājā. Tālākās nodarbības tiks organizētas pa grupām – bez priekšzināšanām un ar priekšzināšanām. Spāņu valodas nodarbības Jauniešu mājā tikušas organizētas arī iepriekš un tās vadīja brīvprātīgā jauniete Karlota no Portugāles. Viņas nodarbībās vairāku mēnešu garumā kopumā piedalījās vairāk nekā 40 ventspilnieku.

Jauniešiem dalība Eiropas brīvprātīgā darba, kā arī Eiropas Solidaritātes korpusa projektos dod iespēju doties uz ārvalstīm un kādā organizācijā no 2 nedēļām līdz pat 12 mēnešiem veikt sabiedrībai noderīgu darbu, gūstot jaunas prasmes un pieredzi. Projekta noslēgumā brīvprātīgais saņem Youthpass sertifikātu, kas apliecina un apraksta brīvprātīgā darba laikā iegūtās prasmes un zināšanas.

Ventspilī Eiropas brīvprātīgā darba projektus koordinē, uzņem un nosūta brīvprātīgos jauniešus biedrība “Ventspils Jauniešu dome”, kura kopš 2016.gadā ir akreditēta un ir tiesīga īstenot un ieviest “Erasmus+” Eiropas brīvprātīgā darba projektus. Līdz šim Ventspils Jauniešu dome ir palīdzējusi 3 jauniešiem no Latvijas darboties brīvprātīgi ārvalstīs, kā arī 15 jauniešiem bijusi iespēja strādāt Ventspilī. Ja vēlies pats doties uz ārzemēm strādāt brīvprātīgo darbu un uzzināt vairāk par programmu Erasmus+ un Eiropas Solidaritātes korpusa projektiem, nāc uz Ventspils Jauniešu māju.

Papildu informācija:

Kristians Jacevičs

Ventspils Jauniešu mājas vadītājs

Tālr. 20238456

e-pasts: [email protected]