Notiks Mātes dienas skolēnu mācību uzņēmumu tirdziņš

Šīs nedēļas nogalē, 12. maijā, no plkst. 14:00 līdz plkst. 18:00 tirdzniecības centra “Tobago” telpās norisināsies tradicionālais Ventspils skolēnu mācību uzņēmumu Mātes dienas gadatirgus.

Pavasara gadatirgū savu produkciju un pakalpojumus piedāvās 16 skolēnu mācību uzņēmumi no Jaunrades nama, Ventspils 2. un  4. vidusskolas, Ventspils Valsts 1.ģimnāzijas un Tārgales pamatskolas. Apmeklētāji laikā no plkst. 14.30 līdz plkst. 17.30 varēs iepriecināt gan māmiņas Mātes dienā, gan savus tuviniekus un iegādāties daždažādas preces un dāvanas: rotaslietas, rokdarbus, mīkstās rotaļlietas, suvenīrus un aksesuārus no koka, vāzes, svečturus, konfektes, produktus no jūras malā atrastiem akmentiņiem, stikliņiem, dzintara gabaliņiem, antistresa rotaļlietas un citus produktus. 

Pasākuma laikā skolēnu mācību uzņēmumus skatīs un vērtēs žūrija, kuras uzdevums būs iepazīties ar skolēnu mācību uzņēmumu stendiem un novērtēt jauniešu biznesa idejas un izpildījumu. 

Tirdziņa noslēgumā žūrija apbalvos skolēnu mācību uzņēmumus un pasniegs balvas 9 nominācijās: Sociāli atbildīgs uzņēmums, Labākā pārdošanas komanda, Uz zināšanām balstīts produkts, Videi draudzīgs produkts, Inovatīva biznesa ideja, Labākā dāvana, Labākais stends, Kvalitātes produkts un “Ventspils govs” (Produkts Ventspilij). Būs arī speciālas balvas no žūrijas.

Skolēnu mācību uzņēmumus veido un vada paši skolēni ar skolotāja konsultanta palīdzību. Darbojoties mācību uzņēmumā jaunieši iegūst jaunas praktiskas zināšanas un prasmes dažādās jomās – uzņēmējdarbībā, finanšu pratībā, komunikācijā, komandas darbā un citās, kuras nereti netiek apgūtas formālajā izglītībā. Skolēnu mācību uzņēmums mācību nolūkos pilda īsta uzņēmuma funkcijas un darbojas reālā vidē – skolēni ražo un pārdod preces vai pakalpojumus.  Ventspilī šajā mācību gadā ir dibināti vairāk nekā 40 mācību uzņēmumi, no kuriem diviem aprīļa beigās bija iespēja piedalīties skolēnu mācību uzņēmumu programmas valsts mēroga finālā. Ventspilī šogad “Junior Achievement Latvija” programmās piedalās 6 mācību iestādes.