Aicina piedalīties dabas sakopšanas talkā Ovīšos

Pasaules Dabas fonds (PDF) sadarbībā ar Dabas Aizsardzības pārvaldi (DAP) turpina projektu “Dabas brīvdienas” un aicina ikvienu pieteikties dalībai talkā, kas no 18. – 19. augustam notiks dabas liegumā “Ovīši”.

“Dabas brīvdienu” mērķis ir atjaunot dabas teritorijas, kurās vērtīgas dzīvotnes bez cilvēka atbalsta ir lemtas iznīcībai. Tāpat šis pasākums sniedz iespēju kopā ar vides speciālistiem saprast konkrēto biotopu nozīmi un redzēt, kā paša mazie darbi ietekmē un palīdz attīstīties sugām, kam nepieciešams cilvēka atbalsts.

Dabas liegumā “Ovīši”, kas atrodas Ventspils novada Tārgales un Ances pagastos, pirmajā talkas dienā – 18. augustā, plānots samazināt apaugumu pie Lukņezera, lai varētu palīdzēt augt un attīstīties dzeltenajai akmeņlauzītei. Mūsdienās dzeltenās akmeņlauzītes izplatība Latvijā un Eiropā ir būtiski samazinājusies. Tā ir ierakstīta Baltijas jūras reģiona Sarkanajā grāmatā un Latvijas Sarkanajā grāmatā. Augs sastopams pārejas purvu atklātākajās vietās, taču šeit tam ir grūti izdzīvot cīņā ar krūmiem un niedrēm. “Ovīšos” retais augs ir sastopams teju visā purva  teritorijā. Lai tā būtu arī turpmāk, talkā plānota krūmu izciršana un niedru pļaušana. Otrajā dienā – 19. augustā, plānota dižkoku atbrīvošana –  3 – 6 dižkoku atēnošana.

Talkas sākums – 18. augustā, plkst. 10.00. Tikšanās vieta – netālu no Ances ciema Ventspils novadā (vieta tiks precizēta un par to tiks paziņots talkas dalībniekiem). Nakšņošana notiks teltīs pie Lonastes upes. Plānota kopīga ēdiena gatavošana uz ugunskura. Ir iespējams talkot arī vienu dienu, taču otrajā dienā ieplānots mazāk darbu un talka noslēgsies ātrāk, tāpēc īpaši priecāsimies par atbalstu talkas pirmajā dienā.

Talciniekiem līdzi jāņem ērts apģērbs. Vēlams ar garām piedurknēm (jo jānēsā būs niedres un krūmi). Tāpat būtu nepieciešama sava bļodiņa, krūze, karote un/vai dakšiņa, pudele ūdenim un viss, kas nepieciešams gulēšanai teltī.

Lai piedalītos talkā, lūdzam dalībniekus pieteikties, rakstot e-pastu uz [email protected], lai varam rēķināties, cik cilvēkiem būs nepieciešama ēdināšana.

Kopumā šogad plānotas vēl 3 dabas brīvdienas, palīdzot un izzinot norises dabā. 25. augustā talka plānota Gaujas Nacionālajā parkā. 26. augustā – pie Vaidavas upes iztekas no Murata ezera, un no 8. – 10. septembrim plānota šogad pēdējā talka PDF apsaimniekotajā Papes dabas parkā. PDF arī arī aicina uzņēmumus un citas organizācijas iesaistīties dabas atjaunošanās talkās.

Vairāk informācijai sazināties ar Sarmīti Kolāti
Pasaules Dabas fonda komunikācijas vadītāju
Tālr.: 26528198, E-pasts: [email protected]