Piesakies Pasaules latviešu jaunatnes semināram 2×2

2017. gada vasarā no 6. Līdz 14. jūlijam "Mežrozēs", netālu no Cēsīm, norisināsies trešais “2×2” seminārs (nometnes stilā) Latvijā. Pieteikties aicināti gan ārzemēs, gan Latvijā dzīvojošie jaunieši no 18 līdz 30 gadu vecumam.

Programma būs piesātināta ar aktīvām un radošām lekcijām, debatēm un projektiem, ko vadīs dažādu nozaru profesionāļi. Vakaros jauniešiem pašiem būs iespēja parādīt savus talantus, iepazīt citus jauniešus, diskutēt par Latvijai svarīgiem jautājumiem, izdziedāt un izdejot latviešu dziesmas un dejas. Izbraukumos uz Vidzemes reģiona pilsētām būs iespēja iepazīt folkloristus, tikties ar vietējiem uzņēmējiem un citiem iedvesmojošiem cilvēkiem. Aktīvajās nodarbībās nu jau kā tradīcija – iespēja kalt, dziedāt, dancot, gatavot, izbaudīt latvisko dzīves mākslu, orientēties dabā u.c.

“2×2” nometne tika izveidota pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados, un toreiz pulcēja trimdas latviešus Ziemeļamerikā. Mērķis bija stiprināt latvietību to jauniešu vidū, kuri dzimuši un auguši ārpus Latvijas, nezaudējot saikni ar tiem, kuri atstāja Latviju bēgļu gaitās. Kopš 2015. gada vasaras “2×2” notiek arī Latvijā, turpinot piecdesmit gadu garumā notiekošo nometņu tradīcijas. Tikai šoreiz 50% dalībnieku ir Latvijā dzimuši jaunieši”, stāsta nometnes vadītāja Vanda Dauksta.

”2×2” lieliski apvieno ārzemēs un Latvijā dzimušos latviešu jauniešus. Tas ir veids, kā vienam otru saprast labāk. Mācāmies viens no otra – kas ir latvietība un kā tā izpaužas? Katram sava izpratne vēstures, vecāku un vecvecāku pieredzes dēļ. Tas palīdz diskutēt un kopīgi saprast, kas ir tauta”, stāsta nometnes dalībnieks Kalvis Mikelšteins no Kanādas.

Video par nometni: https://vimeo.com/192643826

Kā pieteikties? 2×2 semināram var pieteikties, reģistrējoties mājas lapā 2x2pasaule.lv vai rakstot [email protected].

Vairāk informācijas: facebook.com/2x2pasaule, 2x2pasaule.lv

Nometnes vadītāja Vanda Dauksta
Mob. 29178969, e-pasts: [email protected]