No 27. aprīļa līdz 29. aprīlim, Ventspilī noskaidros labākos Latvijas skolēnu mācību uzņēmumus

No 27. aprīļa līdz 29. aprīlim Ventspilī norisināsies biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvija (JA Latvija) organizētās Jauno uzņēmēju dienas 2017, kas ir ikgadējs valsts mēroga Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) fināls. Tajā tiks vērtēti un apbalvoti labākie SMU pamatskolu un vidusskolu grupās, kā arī noskaidrots, kurš SMU pārstāvēs Latviju Eiropas finālā Briselē šī gada jūlijā.

Jauno uzņēmēju diena ir gada nozīmīgākais pasākums labākajiem JA Latvija Skolēnu mācību uzņēmumu dalībniekiem. 

Šajā mācību gadā SMU programmas ietvaros dibināti 992 mācību uzņēmumi. Finālā no tiem piedalīsies 11 uzņēmumi pamatskolu grupā un 20 vidusskolu grupā. Ventspils izglītības iestādēs dibināti vairāk nekā 40 uzņēmumi, turklāt divi no tiem tiks pārstāvēti finālā: Valsts 1. ģimnāzijas mācību uzņēmums “DAIMO”, kas ražo kafijas un kulinārijas trafaretus, un Jaunrades nama uzņēmums “Cimdiņdarbnīca”, kas izgatavo lupatu lentīšu grīdceliņus un citus rokdarbus.

Vidusskolu grupas SMU būs jāsacenšas četrās kārtās:

  • SMU gada pārskata novērtēšana;
  • 4 minūšu prezentācija latviešu valodā žūrijas komisijai un skatītājiem;
  • SMU prezentēšana pie izstādes stenda;
  • individuālas SMU paneļintervijas ar žūrijas komisiju.

Pamatskolu skolēniem – par savu uzņēmumu un produktu žūrijas komisiju būs jāpārliecina trīs sacensību kārtās, proti, intervijās ar žūrijas komisiju pie sava SMU izstādes stenda, prezentācija žūrijas komisijai un gada pārskata izvērtēšanā.

Jauno uzņēmēju dienas 2017 apbalvošanas ceremonijā Ventspilī, 28. aprīlī, tiks apbalvoti 1.–3. vietas ieguvēji SMU pamatskolu un vidusskolu grupās, kā arī tiks pasniegta balva SMU vidusskolas grupā nominācijā “Gada ziņojums”, un sumināts gada skolotājs – SMU konsultants. Tiks noskaidrots arī projekta "Start Strong Start Up" uzvarētājs, kas šajā vasarā dosies pieredzes apmaiņas braucienā uz Sanfrancisko, ASV.

Pieredzes iegūšanai, 27. aprīlī aicinām skolēnus un skolotājus klausīties SMU prezentācijas Ventspils Jaunrades namā no plkst. 16.30, bet 28. aprīlī apskatīt finālistu stendus PIKC Ventspils tehnikumā no plkst. 12.00 līdz plkst. 14.30.

Savukārt Ventspils skolotāji kopā SMU konsultantiem no citām pilsētām tiksies pieredzes apmaiņas pasākumā, lai pārrunātu atbalsta iespējas, ko jauniešiem var sniegt pedagogi, un kā darbošanos mācību uzņēmumā saistīt ar mācību priekšmetiem.

Pasākums tiek īstenots LIAA projekta ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība, un sadarbībā ar ilggadējo partneri Swedbank.  Pasākumu finansiāli atbalsta Ventspils pilsētas dome. 

Papildu informācija par skolēnu mācību uzņēmumu programmu: www.jal.lv