Karjeras nedēļa no 10.-14.oktobrim!

Jau 5. gadu pēc kārtas Ventspilī no 10. līdz 14. oktobrim notiks Karjeras nedēļa, kuras tēma šogad visā Latvijā ir “ES BŪŠU darba tirgū”. Vairāku dienu garumā jaunieši dažādos pasākumos skolās un ārpus tām varēs apzināt tālākās izglītības un karjeras izvēles iespējas mūsdienu darba tirgū.

Karjeras nedēļa pirmdien, 10. oktobrī, ar dažādiem tematiskiem pasākumiem tiks atklāta skolās, kā arī plkst. 17:00 Ventspils Jauniešu mājā, nododot skatītāju vērtējumam karjeras tēmai veltītās vizuālās mākslas konkursa darbu izstādi un sveicot konkursa laureātus.

“Aicinu jauniešus izmantot šo nedēļu, lai kārtīgi padomātu par savu nākotni – apzinātu savas spējas un intereses, runātu ar vecākiem un citiem pieaugušajiem par viņu karjeras pieredzi, saprastu, kādas prasmes nepieciešams attīstīt un kas var palīdzēt. Dalība Karjeras nedēļas pasākumos ir iespēja neatlikt uz pēdējo brīdi izvēli, kādu profesiju apgūt vai ko studēt augstskolā. Jo plašāks redzeslauks būs iegūts pirms izvēles izdarīšanas, jo pamatotāka būs izvēle,” stāsta Ventspils pilsētas Izglītības pārvaldes jaunatnes lietu speciālists un Karjeras nedēļas koordinators Kristians Jacevičs.

Karjeras nedēļas laikā Ventspils jaunieši visu nedēļu iesaistīsies dažādās aktivitātēs savās skolās, kā arī ārpus skolām, piemēram, jauniešiem 11. oktobrī būs iespēja vērot dažādu profesiju pārstāvju darba ikdienu gan uzņēmumos, gan pašvaldības un valsts iestādēs. Tāpat jauniešiem būs iespēja viesoties Ventspils Augstskolā un Ventspils Tehnikumā, lai uzzinātu par augstākās vai profesionālās izglītības nozīmi karjeras ceļā. Savukārt 14. oktobrī jaunieši pulcēsies Ventspils Jauniešu mājā uz diskusiju, lai apmainītos ar viedokļiem par dažādiem ar karjeru saistītiem jautājumiem, tajā skaitā par jauniešu vasaras nodarbinātību, praktisko uzņēmējdarbības izglītību, brīvprātīgo darbu u.c.

Ar visiem Karjeras nedēļas pasākumiem Ventspilī var iepazīties ŠEIT.

Karjeras nedēļu Ventspilī no 10. līdz 14. oktobrim rīko Ventspils pilsētas domes Izglītības pārvalde sadarbībā ar Valsts izglītības attīstības aģentūru (VIAA) un pilsētas uzņēmumiem, pašvaldības iestādēm un valsts iestādēm.

Par Karjeras nedēļu

Karjeras nedēļa ir ikgadējs pasākumu cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt un plānot savu nākotnes nodarbošanos, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un karjeras konsultācijas. Jaunieši var piedalīties arī aizraujošās radošās darbnīcās un konkursos. Šīgada Karjeras nedēļas tēma ir “ES BŪŠU darba tirgū”, kas aicina jauniešus iepazīt mūsdienu darba tirgu un tā daudzveidību.

Šogad Karjeras nedēļa vienlaikus notiek 25 Latvijas pilsētās un novados – Rīgā, Cēsīs, Jelgavā, Jēkabpilī, Gulbenē, Kuldīgā, Liepājā, Ventspilī, Rojā, Rēzeknē, Daugavpilī, Valmierā, Alūksnē, Saldū, Ogrē, Lielvārdē, Talsos, Dagdā, Preiļos, Tukumā, Līvānos, Bauskā, Limbažos, Smiltenē un Olainē.

Visā Latvijā Karjeras nedēļu jau piekto gadu organizē VIAA sadarbībā ar pašvaldību izglītības pārvaldēm. To atbalsta Eiropas Komisijas programmas Erasmus+ Karjeras konsultēšanas un informācijas tīkls Euroguidance.

PASĀKUMU PROGRAMMA 25 pilsētās un novados, jaunumi facebook.com.