Ventspilī gaidāma elektroniskās mūzikas nakts “BEZMIEGS II” 5.augustā

Jau otro vasaru Ventspils pilsētas svētku ietvaros, 5. Augustā plkst.2 2:00 teātra nama “Jūras vārti” Jaunajā zālē notiks elektroniskās mūzikas nakts “BEZMIEGS”.

Pasākuma koncertu programmu ievadīs “Dirty Deal Audio” komūnas pārstāvis Kashuks – viens no šobrīd pazīstamākajiem savas paaudzes elektroniskās mūzikas producentiem. Savas muzikālās gaitas uzsācis jau 16 gadu vecumā, Kashuks sākotnēji līdzdarbojās vairāku Latvijā pazīstamu hip-hop mākslinieku mūzikas radīšanā. Pēdējos gadus mūziķa interešu loks ir kļuvis krietni plašāks un viņa vārds tiek locīts elektroniskās, down tempo, chill un pat eksperimentālās mūzikas žanru ietvaros. Līdz šim Kashuks izdevis jau vairākus ierakstus, no kuriem viņa trešais albums ‘Piece of a Chance pt. 3’ ieguva Zelta mikrofonu kā 2014. gada labākais elektroniskās un deju mūzikas ieraksts. Kā īpašo viesi savas turnejas ‘7 soļi svaiga gaisa’ koncertos viņu ir uzaicinājusi grupa ‘Prāta Vētra’.

Turpinājumā gaidāms DENA – Berlīnē dzīvojošās bulgārietes Denicas Todorovas (Denitza Todorova) hip-hop/ elektroniskās popmūzikas projekta – uznāciens. ‘M.I.A. bez niknuma un politikas’ vai ‘Beyonce bez miljradu spozmes’ – iespējams, tie ir attaisnojami salīdzinājumi, taču, ierauta metropoles radošajā un cilvēku virpulī, DENA min savu, arvien pamanamāku taku. Pirms diviem gadiem izdotā albuma ‘Flash’ pirmais vēstnesis – ironiskais singls ‘Cash, Diamond Rings, Swiming Pools’ izpelnījās daudzu klausītāju un par mūziku rakstošo mediju ievērību. Erlends Oije (Erlend Øye) tajā nav iemaldījies nejauši. Dueta ‘Kings of Convenience’ un grupas ‘Whitest Boy Alive’ dalībnieks ir līdzējis producēt DENA mūziku un to ierakstīt, bet viņa, savukārt, bijusi ‘Whitest Boy Alive’ fona vokāliste.

Nakts koncertu izskaņā uz Jaunā zāles skatuves kāps Bristoles duets Giant Swan. Viņu daiļradi raksturo trokšņainas un netīras ģitāru skaņas, tehno ritmi un abu dalībnieku Robina Stjuarta (Robin Stewart) un Harija Raita (Harry Wright) te izšķiramās, te līdz nepazīšanai pārvērstās balsis. ‘Ilgstoši atkārtoti, viņu skaņdarbi ar klausītāja uztveri izspēlē dīvainus jokus. Kas vienubrīd bijis rāms, kļūst slidens – dūkoņa top kaleidoskopiska un elektrība sāk dejot,’ savulaik recenzijā rakstījis cienījamais britu žurnāls ‘The Wire’. Nupat dienasgaismu ieraudzījis Giant Swan jaunākais ieraksts 12” vinila platē – ‘Earn’, kuru trokšņaini hipnotizējošās deju mūzikas tandēms grasās vest tālu aiz Bristoles robežām. Varbūt pat tālāk nekā viņu kamiņi un domubiedri ‘Vessel’, ‘Shackleton’, ‘Container’ un citi.

Pirms un pēc mūziķu uzstāšanās par pasākuma atmosfēru un apmeklētāju labsajūtu gādās dīdžeji ‘Cosmic Monkey’ un Igors Vorobjovs.

Ieeja: 5 Eiro, pirkt biļeti šeit.