Izstādes “Gaismas pieskārieni” atklāšana 28.jūnijā t/n “Jūras Vārti”

Otrdien, 28. jūnijā plkst. 18:00 teātra namā “Jūras vārti” notiks izstādes “Gaismas pieskārieni” atklāšana un tikšanās ar tās autori – mākslinieci Daci Grundmani.

Māksliniece Dace Grundmane dzimusi Kuldīgā, augusi Ventspilī, studējusi gan Jelgavā, gan Rīgā. Ieguvusi bakalaura grādu Latvijas Mākslas akadēmijā, pabeidzot Funkcionālā dizaina nodaļu. Šobrīd, pēc daudzu gadu pārtraukuma studē glezniecību Latvijas Mākslas akadēmijas Maģistrantūrā. Papildus ieguvusi dizaina pedagoga kvalifikāciju. Strādā Ropažu Mūzikas un mākslas skolā par skolotāju.

Izstādē būs skatāmi darbi, kas tapuši dzīves posmā, kad paralēli auguši mākslinieces trīs bērni. Tieši bērni ir viens no neizsīkstošākajiem autores iedvesmas avotiem. Ekspozīcijā iekļautas arī gleznas, kas radītas, uzsākot studijas Latvijas Mākslas akadēmijā. Tajās atklājas centieni rast citus izteiksmes veidus un iedvesmas mirkļu meklējumus pilsētas kustības attēlojumā.

Dace Grundmane: “Glezniecībai pastiprināti sāku pievērsties pirms astoņiem gadiem. Esmu piedalījusies vairākās grupu izstādēs, kā arī sarīkojusi trīs personālizstādes Ventspilī, Ropažos un Skrīveros. Glezniecība man ir kļuvusi par nozīmīgu dzīves sastāvdaļu, tas ir veids, kā vadoties pēc savas pasaules redzējuma sajūtas, pārveidot attēlu tā, ka tas iegūst papildus vērtību, izceļot krāsu un emociju esenci”.

Ekspozīcija mazajā izstāžu zālē apskatāma līdz 31. jūlijam.

Ieeja bez maksas.