Zinātnieku naktis pasākumos – gaismas tematika – 25.septembrī!

Piektdien, 25. septembrī, no plkst. 18:00 Ventspils Augstskolas D korpusā norisināsies Zinātnieku naktis pasākumi, kuri šogad ir veltīti gaismas tematikai. Interesentiem būs iespējams noklausīties izzinošas lekcijas, vērot dažādus gaismas pielietojumu demonstrējumus, kā arī viesoties modernajās optikas laboratorijās, gūstot ieskatu daudzveidīgajos gaismas pielietojumos.


Zinātnieku nakts ir ikgadējs Eiropas līmeņa pasākums, kurš vienlaikus norisināsies vairākās Latvijas un Eiropas pilsētās, arī Ventspilī. Pasākuma mērķis ir atraktīvā veidā parādīt sabiedrībai zinātnes sasniegumus un zinātnieka ikdienu.
 
Pasākums Ventspils Augstskolā sāksies plkst. 18:00 D104 auditorijā ar informatīvo lekciju ciklu “Kas ir gaisma?” raugoties no dažādu profesiju pārstāvju skatupunkta – valodnieka, fiziķa, astronoma. Izzinošajās lekcijās tiks aplūkota gaismas tematika Aspazijas un Raiņa dzejā, tiks noskaidrots, kas ir gaisma un vai to var pārnēsāt maisos, kā arī būs iespējams izzināt lielāko gaismas avotu – Sauli. Lekcijas vadīs Ventspils Augstskolas Tulkošanas studiju fakultātes docente Astra Skrābane, Ventspils Augstskolas rektore Gita Rēvalde, Ventspils Augstskolas Ventspils Starptautiskā radioastronomijas centra vadošie pētnieki Dmitrijs Bezrukovs un Boriss Rjabovs.
 
Pasākuma apmeklētāji varēs iepazīties arī ar dažādiem interesantiem gaismas pielietojumu demonstrējumiem, kuri būs izvietoti D korpusa foajē. Vai zināt, kas ir un kāds izskatās rotējošs globusa tipa displejs ? Vai zināt, kā cilvēka seju var atpazīt ar 3D tehnoloģijām, izmantojot infrasarkanās gaismas ? Vai zināt, ka izmantojot roku žestus var vadīt datorus ? Uz šiem un citiem jautājumiem Jūs varēsiet iegūt ne tikai atbildes, bet arī reālus demonstrējumus, ja apmeklēsiet Zinātnieku nakts pasākumu Ventspils Augstskolā. Demonstrējumus vadīs Ventspils Augstskolas maģistranti un jaunie zinātnieki – Jānis Hofmanis, Atis Celmiņš, Kārlis Krūmiņš, Kristians Krūmiņš u.c.
 
Visiem pasākumam apmeklētajiem tiks dota lieliska iespēja viesoties modernajās Ventspils Augstskolas optikas laboratorijas, kurās būs iespējams iepazīties ar daudzveidīgo gaismas evolūciju tās visdažādākajās izpausmēs – no dabīgās gaismas līdz mirgojošām diodēm, lāzeriem un citām jaunākajām tehnoloģijām.