Zaļā gaisma aktīviem jauniešiem

Veselīgs dzīvesveids, sociāli atbildīga uzņēmējdarbība, no atkarībām brīva dzīve, dvēseles, prāta un ķermeņa harmonija, sabiedrisku iniciatīvu veidošana jauniešu veselības uzlabošanai – tās ir tēmas, kuras interesē jauniešiem.

Lai gūtu ieskatu šajā tēmās un kopā ar citiem jauniešiem diskutētu un gatavotu priekšlikumus problēmu risināšanai, biedrība “Ventspils Jauniešu dome” organizē jauniešu apmaiņu “Green Light for Active Youth” (“Zaļā gaisma aktīviem jauniešiem”).

Jauniešu apmaiņa notiks no š.g. 28. decembra līdz 2013. gada 5. janvārim Ventspils novada viesu namā “Ventaskrasti”, kā arī Ventspils pilsētā. Pasākumā piedalīsies 18 Latvijas un 18 Igaunijas jaunieši.Ja esi 16 līdz 25 gadus jauns, arī Tev ir iespēja pieteikties un piedalīties!

Kas notiks jauniešu apmaiņas laikā? Būs neformālas lekcijasar neformālu lektoru piedalīšanos, darbs un diskusijas grupās, spēlēsim simulācijas spēli, mācīsimies kā un arī gatavosim projektu ideju pieteikumus, rosīsimies radošajā darbnīcā, piedalīsimies veselīgā Vecgada skrējienā un vēl dažādās citās nodarbēs par un ap jauniešu apmaiņas tēmām.

Šogad šī būs jau trešā jauniešu apmaiņa, kuru biedrība “Ventspils Jauniešu dome” organizē sadarbībā ar Ventspils Jaunrades nama Jauniešu klubu “Knaģis” un Igaunijas nevalstisko organizāciju “Triigi Trikirand”. Iepriekšējās apmaiņās jaunieši tikās un apguva teorētiskas un praktiskas zināšanas par medijiem un informāciju, kā arī par uzņēmējdarbību. Savukārt 2011. gadā tika organizēti trīs daudzdienu semināri kopā ar Lietuvas jauniešiem, lai palīdzētu jauniešiem apgūt līderu prasmes un veicinātu pašiniciatīvu.

Piesakies, ja Tevi interesē jauniešu veselības un sociālās atbildības tēmas un vēlies iepazīties ar Igaunijas jauniešiem! Pieteikuma anketu un sīkāku informāciju par jauniešu apmaiņu meklē projekta mājaslapā www.balticyouth.eu/lv. Dalība pasākumā ir bez maksas. Pieteikšanās notiek līdz 15. decembrim. Nenokavē!

Projekta mājaslapā www.balticyouth.eu/lv atradīsi gan foto un video, gan informāciju par iepriekš notikušajiem pasākumiem.

Jauniešu apmaiņa notiek Igaunijas–Latvijas programmas atbalstītā projekta “Jauniešu iniciatīvas un sadarbība” ietvaros, kas paredz rīkot kopumā četras jauniešu apmaiņas (divas Latvijā un divas Igaunijai piederošajā Sāremā salā), kā arī dažādus publiskus pasākumus, kuru idejas izstrādi un vadību uzņemsies paši jaunieši. Apstiprinātais projekta budžets ir vairāk nekā 176 000 EUR, no kuriem 85% ir ERAF finansējums.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.