Piektdienas vakara pastaiga “Skatu punkti”

28. augustā deviņās vietās Ventspils pilsētā – laukumos, skvēros un ielās, notiks šī gada vienīgā Piektdienas vakara pastaiga “Skatu punkti”.

Pasākuma programma atrodama arī Ventspils Kultūras centra FB lapā.

📍 1. KONCERTZĀLES “LATVIJA” AMFITEĀTRIS /Lielais laukums/
_______________________________
▪️ 18.30 – 19.30 Improvizācijas šovs “SPIEDIENS”

Izrāde divās daļās – skeči un etīdes, kas tiek izspēlēti katrs savā improvizācijas tehnikā. Aktieru sastāvs: Sanda Dejus, Krišjānis Caune, Juris Kozlovskis, Oskars Kozlovskis + DJ Kress.

▪️ 20.00 – 21.30 Koncerts. Kubiešu mūziķu grupa “Habana Tradicional”

Tradicionāla kubiešu mūzika, Buena Vista sajūta, Karību jūras saules un sāls garša uz jūsu mēles, un mūzikas pulsācija ausīs – tas ir HABANA TRADICIONAL.

▪️ 21.45 – 23.00 Dejas ar līdzi dziedāšanu. Jorans Šteinhauers ar grupu

Simpātiskais grupas “Ārzemnieki” autors Jorans Šteinhauers spēj izklaidēt ne tikai ar savām asprātīgajām dziesmām, bet arī ar savu pārsteidzoši virtuozo latviešu valodu un patiesiem stāstiem par viņa piedzīvojumiem un dzīvi Latvijā. Sirsnība garantēta, garlaicīgi nebūs nevienam.

📍 2. DZIRNAVU LAUKUMS
_______________________________
▪️ 18.00 – 22.00 Lielākais spēļu laukums Vakara pastaigā

Āra spēles un laukumi. Ērta vide vecākiem, lai pavadītu laiku kopā ar saviem bērniem. Muzikāls fons garastāvoklim un dejām. Ventspils jaunrades nama Teātra sport-improvizācijas pulciņa “I-vēš” uznācieni.

▪️ 18.30 – 19.30 Zīmējumu teātris mazākajiem “Trīs labas lietas”

Zīmē – Lote Vilma Vītiņa, spēlē – Egils Leimanis (ģitāra), stāstu improvizē – Varis Klausītājs. Zīmējumu izrāde – improvizācija par latviešu tautas pasaku “Trīs labas lietas”. Katra izrāde ir unikāla, jo top sadarbībā ar skatītajiem.

▪️ 20.00 – 21.00 Kurzemes Democentra zinātnes teātris

Zinātnes teātra laikā demonstrēsim aizraujošus eksperimentus, ar kuru palīdzību mācīsim un skaidrosim dažādas parādības – klimata pārmaiņas, gaisa sastāvu u.c. Visiem teātra skatītājiem ir iespēja iesaistīties izrādē un palīdzēt eksperimentu demonstrēšanā.

▪️ 21.00 – 22.15 KINO mazajiem

Latvijas animācijas filmu klasiķes Rozes Stiebras vizuāla poēma “Saule brauca debesīs” par Latviju kā Saules meitu, kura piedzimst tumsā, tiek nozagta, bet vēlāk atbrīvota, lai uzplauktu kā skaists zieds mūžībā.

▪️ 22.15-24.00 KINO lielajiem

22.15 Kultūras centra amatierkolektīvu video darbi, kas tapuši attālinātajā mēģinājumu periodā.

22.25 Latvijas Kultūras akadēmijas Nacionālās filmu skolas īsfilmu programma:

22.25 NAKTSMAIŅA /Rež. Jānis Jozauskis, komēdija, 20’/

Lomās: Dace Everss, Aigars Vilims, Ģirts Rāviņš, Santa Didžus, Gunta Virkava u.c.

Imants ir apsargs veikalā. Kamēr tā darbinieki vienmuļi veic sev uzticētos pienākumus, veikala vadītāja…

22.45 KOLEKTĪVS.ES /Rež. Adriāna Roze, komēdija, 21’/

Lomās: Elīna Hanzena, Beatrise Blumberga, Inese Ramute, Januss Johansons, Vitālijs Jakovļevs

Pierobežas ciemata papīra rūpnīcas kolektīvs gaida ministrijas kontroles vizīti…

23.05 KONVERTĪTI /Rež. Kārlis Lesiņš, spraiga sižeta filma, 35’/

Lomās: Agnese Cīrule, Klāvs Mellis, Igors Šelegovskis

Jaunā un ambiciozā žurnāliste Maija nolemj paveikt kaut ko tādu…

23.40 LUDIS / Rež. Gatis Ungurs, komēdija, 20’/

Lomās: Gatis Gāga, Kaspars Pūce, Kaspars Dumburs, Marija Linarte, Hanna Bule u.c.

Ludis ar meitu dzīvo mantkārīgu un egocentrisku ļaužu pilnā ciemā. Kādu dienu…

📍 3. ZAĻAIS NAMIŅŠ /Ganību iela 2-1/
_______________________________
▪️ 20.00 – 21.00 Pagalma koncerts

Uzstāsies sintpopa duets “Tehnikums”, kas ir radies 2014. gada vasarā, kad to dibināja solists un taustiņinstrumentālists Kristaps Dubļāns kopā ar bundzinieku Dagni Neilandu. “Tehnikuma” debijas albums ir “Ko gribu, to daru!”, savukārt, sadarbībā ar pašmāju hiphopa leģendu Ozolu tapis albums “Semestris”.

▪️ 21.00-24.00 Diskotēka ar DJ SIRAM

📍 4. KULDĪGAS IELA
_______________________________
▪️ 18.00 – 20.00 Balkona koncerts /Kuldīgas iela 22/

Laikā, kad sociālā distancēšanās sasniedza savu visdziļāko punktu, par emocionālu izpausmes veidu kļuva muzicēšana no māju balkoniem. Balkons virs J. Rozes grāmatnīcas būs tā laika liecinieks. Uzstāsies jaunais un daudzsološais ģitārists Patriks Laus.

▪️ 20.00 – 22.00 Garāžas koncerts /Kuldīgas ielas 22 pagalms/

Kas gan ir pirmā skatuve un drošākā uzstāšanās vieta? Protams, savas mājas garāža. Sīlinda, Helēna un 2 Andreji ir Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēkņi, kuri jau vairākus gadus mācās spēlēt sev tuvos instrumentus – čellu, klavieres un altu. Skolas biedri un draugi. Bet vairāk draugi nekā skolas biedri! Apveltīti ar muzikālām dotībām, humora izjūtu un patīkamu enerģiju, viņi ir sagatavojuši repertuāru, kurā katrs atradīs savai gaumei atbilstošu mūziku, jo izskanēs gan ārzemju, gan latviešu populārās dziesmas un dziedāt līdzi spēs ikviens.

📍 5. RĀTSLAUKUMS
_______________________________
▪️ 18.30 – 21.00 Ventspils Bērnu bibliotēkas darbnīca bērniem “Mājas”

Bērnu bibliotēka aicinās bērnus uztaisīt un izdekorēt mājas, jo šogad visi ļoti daudz uzturējāmies mājās. Bērni varēs taisīt gan savas dzīvojamās mājas, gan mājas kuras redzēja skatoties pa logu, vai pat savu sapņu māju. Taisīsim no papīra, līmēsim klāt logus, durvis, aizkarus, skursteņus utt.

▪️ 18.30 – 19.15 Koncerts “Debesu skrāpji”. Emīlijas Jermolas orģinālkompozīcijas

Koncertu sniegs Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēkņi – Emīlija Jermola, Marks Markuss Abelītis, Eduards Bariss, Kristaps Kleinbergs, Monta Cine, Dārta Krūzīte.

▪️ 19.30 – 20.30 Kārlis Auzāns un 12 instrumenti

Mūziķis un komponists Kārlis Auzāns 2020. gada vasarā radījis jaunu un intriģējošu mūzikas projektu, kura saturā dominē improvizācija un multiinstrumentālisms, piedāvājot klausītājiem aizraujošu ceļojumu skaņu mākslas pasaulē 12 dažādu mūzikas instrumentu izpildījumā. Ideja par šādu mūzikas programmu radās 2020. gada sākumā, kad valsti pārņēma sociālās distancēšanās un karantīnas laiks. Paliekot bez iespējas koncertēt un pavadot laiku mājās, Kārlis katru dienu sāka priecēt savus sekotājus sociālo mediju profilos ar minūti garām mūzikas improvizācijām, kurām tika dots nosaukums “Little Raga sessions”.

▪️ 21.00 – 24.00 Lāzeršovs “Apsveikuma SMS”

Ikviens pastaigas apmeklētājs savā telefonā varēs uzrakstīt apsveikuma vai novēlējuma SMS, nosūtīt uz konkrētu numuru un tas 30 – 60 sekunžu laikā tiks projicēts uz bibliotēkas sienas.

▪️ 21.00 – 24.00 Diskotēka ar DJ Žani

Atturības vai sociālās distancēšanās laikā diskotēkas bija viena no pirmajām aktivitātēm, ko varēja skatīties internetā, bet dejot katrs savās mājās. Dīdžejs Žanis – dabas fotogrāfs, putnu vērotājs un slēpošanas instruktors, ir arī lielisks dīdžejs, kurš gadiem priecē Studentu kluba auditoriju.

📍 6. TIRGUS LAUKUMS
_______________________________
▪️ 18.00 – 21.00 Senioru balle

Ventspils iedzīvotāju aktīvākajai daļai – senioriem, balle, kā kompensācija par visām atliktajām ballēm šajā pavasarī. Spēlēs muzikālā apvienība “Express”.

▪️ 18.00 – 21.00 Atturības laika hobiji

Izstāde un radošās darbnīcas, kas atspoguļo laiku, ko cilvēki veltīja saviem hobijiem vai sen iekrātajiem sapņiem. Kādam tie bija rokdarbi, kādam gleznošana, kādam fotografēšana vai kas cits. Izstādīsim, izstāstīsim, parādīsim.

📍 7. AMATU MĀJA /Skolas iela 3/
_______________________________
▪️ 19.00 Suņu modes parāde “Smuks pēc suņa “

Suns kā draugs, bet reizēm iespēja, lai izrautos no mājām. Un draugam pašu labāko.

▪️ 20.00 – 23.30 Disko “Savāda vasara…” ar DJ Lāci

Savāds gads un savāda vasara. Kāpēc, lai to nenosvinētu?

📍 8. TEĀTRA NAMS “JŪRAS VĀRTI”/Karlīnes iela 40/
_______________________________
▪️ 18.00 – 19.15 Teātra izrāde par mākslinieci Aleksandru Beļcovu (1892 –1981) “Meistars un Aleksandra”

Krievijā dzimusī māksliniece Aleksandra Beļcova savā dzimtenē ir zināma tikai šauram speciālistu lokam, toties Latvijas mākslas vēsturē viņa ir atzīta klasiskā modernisma meistare.

Dramaturģe: Inga Ābele, režisore, scenogrāfe un kostīmu māksliniece: Ināra Slucka, aktieri: Zane Dombrovska un Jānis Kronis.

Vietu skaits – 90. Ieejas kartes pieejamas teātra namā “Jūras vārti”, uzrādot personu apliecinošu dokumentu.

📍 9. NOLIKTAVU RAJONS /Lielais prospekts 74a/
_______________________________
▪️ 20.00 – 22.00 Radošais kvartāls