Mini koncerts – Jam session kopā ar Asnāti Rancāni 11.oktobrī koncertzāles “Latvija” Green Room

11.oktobrī Ventspils Mūzikas vidusskola rīkos etno–pop grupas “Tautumeitas” līderes Asnātes Rancānes tikšanos ar jauniešiem un dziedātājas vadītu džemsesiju Ventspils koncertzāles “Latvija” Green Room.

Džemsesija sāksies 21:00, tūlīt pēc tam, kad Lielajā zālē būs izskanējis vijolnieces Kristīnes Balanas, čellistes Margaritas Balanas un pianista Andreja Osokina koncerts “Kino mūzika”.

Meistardarbnīcas tēma – tautiskā un mūsdienīgā mijiedarbība. Asnate Rancāne dalīsies praktiskā pieredzē, kas gūta studējot etnomuzikoloģiju JVLMA, vadot folkloras kopas un Latvijā populāro etno-pop grupu “Tautumeitas”.

Džemsesijā plānota kopīga uzstāšanās ar Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagogiem un studentiem. Repertuārā “Tautumeitu” skaņdarbi, tautas mūzikas un pasaules mūzikas improvizācijas dziedātājiem un instrumentālistiem.

Mūziķis, Ventspils Mūzikas vidusskolas Ritma mūzikas nodaļas vadītājs Toms Poišs par šī pasākuma ideju: “Šis Ventspils jauniešiem būs interesanti, jo Asnate ar savu darbību lauž stereotipus par folkloristiem – jauna, aktīva, bet jau ļoti pieredzējusi un ar nopietnu etnomuzikoloģes izglītību, nebaidās no izaicinājumiem. Meklē un atrod tautas mūzikai svaigu skanējumu. Asnate darbnīcā jauniešiem iemācīs nodziedāt un nospēlēt kādu tautasdziesmu, varbūt pat uz vietas radīt kādu jaunu apdari, ko vēlāk publikai parādīt vakara jam-session. Manuprāt, šis būs ļoti atraktīvs veids, kā jauniešos rosināt interesi par mūsu tautas mantojumu.”